Druk Cyfrowy, Nowości

Nowe wysokonakładowe urządzenie wielofunkcyjne Sharp

Sharp uzupełnia dzisiaj swoją ofertę systemów drukujących o wysokonakładowy, łatwy w obsłudze model MX-M905, drukujący z prędkością 90 stron na minutę. To nowe, szybkie urządzenie monochromatyczne stworzono z myślą o sprawnym przetwarzaniu wysokonakładowych wydruków w miejscach, w których niezawodność i łatwość obsługi odgrywają kluczową rolę.

System MX-M905 można rozbudować przy pomocy licznych opcjonalnych podajników papieru oraz modułów wykańczających, co pozwala drukować dokumenty bardzo różnego typu, stosownie do indywidualnych potrzeb biura. System wyposażono również w duży w pełni personalizowany panel sterowania o przekątnej 10,1”. Duża uniwersalność konfiguracji i wysoka niezawodność czynią z systemu MX-M905 znakomity wybór dla firm z wieloma użytkownikami o różnych potrzebach oraz idealne rozwiązanie dla organizacji dążących do obniżenia kosztów przy jednoczesnym zachowaniu możliwości korzystania ze wspólnego systemu wielofunkcyjnego.

– Innowacyjny system MX-M905 od Sharp stworzono z myślą o naszych klientach, przy czym łatwość obsługi stanowiła nadrzędny priorytet. Urządzenie wyposażyliśmy w prosty i intuicyjny ekran dotykowy o przekątnej 10,1” ułatwiający przeglądanie i edycję dokumentów przed wydrukiem. Użytkownik może również spersonalizować ekran przy pomocy skrótów do ulubionych i najczęściej używanych funkcji – skomentował Szymon Trela, Product Manager, Sharp Electronics CEE.

W urządzeniu MX-M905 zastosowano potrójny powietrzny system podawania papieru zapewniający precyzyjne podawanie papierów o szerokim zakresie formatów i gramatur, 2-tacowy inserter końcowy do dodawania wcześniej wydrukowanych kolorowych dokumentów oraz zaawansowane opcjonalne funkcje wykańczania, takie jak dziurkacz GBC Smart Punch Pro™ oraz finiszer broszurujący. Dzięki temu wewnątrz firmy można wykonać więcej zadań, a użytkownicy zarządzają lepiej swoimi dokumentami.

Funkcje takie jak druk i skanowanie z urządzeń mobilnych dostępne są dzięki oprogramowaniu Sharpdesk Mobile. System MX-M905 może również łączyć się z popularnymi platformami druku mobilnego takimi jak Apple AirPrint®, Google Cloud Print™, i Native Android™ Printing. Żeby zapewnić wygodę, dostępna w standardzie technologia Serverless Print Release pozwala użytkownikom bezpiecznie drukować i uwalniać zadania druku nawet na sześciu urządzeniach Sharp pracujących w ramach jednej sieci bez konieczności instalacji dodatkowego serwera lub oprogramowania.

Technologia Sharp OSA® umożliwia łatwą integrację z aplikacjami sieciowymi i usługami w chmurze. Dostępna w urządzeniu MX-M905 funkcja Cloud Connect wykorzystuje technologię Sharp Osa do dostępu do popularnych platform takich jak Microsoft OneDrive for Business, Google Drive i SharpPoint Online bez konieczności stosowania elementów pośredniczących. Procesy biurowe stają się dzięki temu bardziej płynne i wydajne.

Opisywany system obsługuje również funkcję skanowania z wykorzystaniem wbudowanego oprogramowania optycznego rozpoznawania obrazu (OCR) dostępną z zastosowaniem technologii DirectOffice™, która umożliwia konwersję zeskanowanych dokumentów do popularnych formatów Microsoft Office, włączając w to formaty plików Word, PowerPoint® i Excel oraz różne formaty plików Adobe® PDF.

System MX-M905 jest już dostępny w sprzedaży u partnerów Sharp.

www.sharp.pl

KL