Artykuły Promocyjne, Nowości

FESPA 2017 – Ricoh prezentuje dwie cyfrowe drukarki DTG

Ricoh zapowiedziało premierę dwóch cyfrowych drukarek do bezpośredniego druku na tekstyliach (DTG) – Ricoh Ri 3000 i Ri 6000 (DTG). Nowe rozwiązania zostaną zaprezentowane w strefie firmy na odbywających się od 8 do 12 maja targach FESPA (halaB4L, stoisko C10).

Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowej nowe urządzenia Ricoh umożliwiają skrócenie i przyśpieszenie procesu produkcyjnego. Oba modele są kompatybilne z oprogramowaniem AnaRIP, które pozwala na szczegółową kontrolę ustawień druku oraz oszacowanie kosztu tuszu wykorzystanego podczas realizacji danego projektu. Premierowe drukarki cechuje również wysoki stopień niezawodności, wyposażono je w piezoelektryczne głowice wykonane ze stali nierdzewnej.

RICOH Ri 3000 i Ri 6000 można wykorzystać do druku na koszulkach, torbach tekstylnych, bluzach oraz skarpetkach. Nadruki można realizować na materiałach o różnym składzie począwszy od 100% bawełnianych i 100% poliestrowych do mieszanych (50% bawełna/50% poliester).

– Nasze nowe urządzenia pozwalają zarówno na szybką i opłacalną produkcję prac o niskich nakładach jak i większych zleceń. Zapewniają przy tym wysoką jakość druku obrazów o dużym poziomie szczegółowości na jasnych i ciemnych podłożach. Nadruki są trwałe i nie pękają, gdy materiał podlega kurczeniu – powiedział Graham Moore,Inkjet Sales & Marketing EMEA,Commercial and Industrial Printing Division w Ricoh Europe.

Sprzedaż RICOH Ri 3000 i Ri 6000 na rynku europejskim planowana jest na w połowie trzeciego kwartału tego roku.

www.ricoh.pl

KL