Artykuły Promocyjne, Nowości

Epson zaprasza na Fespa 2017

Na targach FESPA we współpracy z projektantami Epson przedstawia profesjonalne metody tworzenia odzieży i dekoracji wnętrz

Na targach FESPA 2017 (8-12 maja w Hamburgu) firma Epson, współpracując z projektantami z branży modowej i wystroju wnętrz, zaprezentuje jakość oraz potencjał swoich drukarek sublimacyjnych i urządzeń drukujących bezpośrednio na odzieży (stanowisko A1-D45). 

W strefie modowej goście będą mogli obejrzeć przepiękne ubrania dla kobiet z nurtu haute couture zaprojektowane przez Richarda Quinn. Do nadruku tkanin i folii typu Mylar prezentowanej odzieży użył on drukarki sublimacyjnej Epson SureColor SC-F.  Richard Quinn to zeszłoroczny absolwent londyńskiej szkoły Central Saint Martins i laureat międzynarodowej nagrody 2017 H&M Design Award. Znalazł się na liście 100 osób o największym wpływie na kulturę w 2017 roku „Dazed100” przygotowanym przez magazyn Dazed, a także został nazwany „Osobą godną uwagi” przez British Fashion Council w 2017 r. Richard przygotowuje obecnie w Londynie własne studio druku cyfrowego i sitodruku oparte na technologii firmy Epson, gdzie powstawać będą wszystkie kolekcje od projektu do wydruku i produkcji, a będzie miejscem warsztatów druku cyfrowego dla początkujących projektantów. Podczas targów FESPA goście będą mogli obejrzeć w działaniu drukarkę SureColor SC-F9200, która będzie drukować oszołamiające kolorami projekty Richarda. Projektant będzie też obecny na stoisku Epson przez pierwsze dwa dni targów, gdzie będzie rozmawiać z odwiedzającymi na temat swoich doświadczeń.

– Druk cyfrowy daje mi sporo swobody twórczej. Dzięki tej technice mogę nakładać swoje projekty także na gotowe produkty, a nie tylko na role materiału lub folii – twierdzi Richard Quinn. – Lubię używać efektów kolażu z motywami kwiatowymi i w stylu vintage. Za pomocą procesu sublimacyjnego drukarek SureColor SC-F można z łatwością tworzyć nowe produkty, drukować po szwach ubrań, a nawet po wewnętrznych elementach odzieży, takich jak rękawiczki. Mogę tworzyć wspaniałe efekty ze świadomością, że mam możliwość dopasowania kolorów we wszystkich materiałach i produktach.

W strefie produkcji odzieży Epson będzie można znaleźć innowacyjne systemy z ekranami dotykowymi produkcji YRStore, dzięki którym klienci będą mogli tworzyć własne projekty t-shirtów, koszulek polo, bluz, czapek i nie tylko. Odwiedzający będą mogli obejrzeć próbki t-shirtów z pięknymi wzorami autorstwa Richarda Quinna, wyprodukowane przez specjalizującą się w produkcji tej klasy ubrań francuską firmę Ranitex. Zobaczą także drukarkę SureColor SC-F2000 DTG w działaniu i przekonają się na własne oczy, dlaczego jest ona tak popularna wśród producentów i sprzedawców odzieży.

Nowoczesne wzory wystroju wnętrz stworzone przez Evgenię Guliev z niemieckiego Uniwersytetu Niederrhein oraz dziesięciu studentów z brytyjskiego Uniwersytetu Birmingham będą przykładem na wyjątkową wszechstronność technologii druku atramentowego Epson, którą można wykorzystać do produkcji różnych produktów dekoracyjnych. Tapety, sofy, poduszki i lampa widoczne w strefach relaksu i wypoczynku stoiska Epson są ozdobione atrakcyjnymi wzorami wykonanymi za pomocą najnowszych przyjaznych dla środowiska drukarek ekosolwentowych z serii SC-S oraz sublimacyjnych SC-F. 

64-calowa drukarka SureColor SC-S80610 z zestawem 10 kolorów, w tym czerwonym, białym i metalicznym, które umożliwiają dokładne dopasowywanie kolorów i zapewnienie wyjątkowej jakości druku, będzie drukować próbki wypukłej tapety Digimura o szerokości 2,2 metra, wykańczanych na miejscu przez pracowników firmy Fotoba.  W przeciwieństwie do innych drukarek dostępnych obecnie na rynku, seria SureColor SC-S jest idealna do drukowania tapet, ponieważ system automatycznego podawania i napinania materiału gwarantuje, że każda kropla tuszu wyląduje dokładnie tam, gdzie powinna.

– Cyfrowy druk zyskuje na popularności w branży modowej, odzieżowej i wystroju wnętrz, ponieważ projektanci i producenci wiedzą, że technologia druku atramentowego oraz tusze firmy Epson zapewniają najlepszą jakość i spójność kolorów –mówi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager LFP. – Nasza oferta przyjaznych środowisku, płynnych tuszy sublimacyjnych SureColor jest niedościgniona pod względem jakości, produktywności, wszechstronności, wydajności oraz kosztów eksploatacji i właśnie te zalety chcemy przedstawić odwiedzającym targi FESPA – dodaje.

www.epson.pl

KL