Artykuły Promocyjne, Druk Cyfrowy, Nowości

4Printers na FESPA i Texprocess

Firma 4Printers specjalizuje się w miedzy innymi dostarczaniu gotowych rozwiązań wpływających na jakość i wydajność pracy w branży druku wielkoformatowego oraz druku na tekstyliach w branżach: soft signage oraz fashion. Oferta dla tych segmentów zostanie zaprezentowana na zaczynających się dzisiaj targach Fespa, a także na Texprocess.

– Dla wielu naszych klientów druk na tkaninach to już jeden z wiodących elementów ich pracy, a ilości przedrukowanych metrów rosną z każdym miesiącem. Kompleksowa oferta stworzona jest w oparciu o wieloletnie doświadczenie, i jest to również odpowiedź na potrzeby naszych Klientów – drukarni wielkoformatowych, domów produkcyjnych i agencji reklamowych – mówi Paweł Gołąbek z firmy 4Printers.

Oferta tekstylna z Cibitex  

Drukarki szturmem zdobywają zdominowany przez tradycyjne metody druku rynek odzieżowy. Dzięki możliwości zadruku materiałów naturalnych, jak bawełna len czy jedwab przy użyciu tuszy reaktywnych lub kwasowych nowe pomysły projektantów wprowadzane są w tempie dotychczas dla nich niedostępnym. W większości przypadków cechy charakterystyczne drukowanych tkanin uzyskuje się w procesie uszlachetniania /napawania.

 – Podczas targów FESPA 2017 zaprezentujemy rewolucyjne urządzenie które umożliwi wykonywanie wyżej wymienionego w procesu w drukarni. Klient obecnie  sam może zdecydować, jakie cechy nadać produktowi. Cibitex easyCOAT/DRY umożliwia napawanie tkanin o szerokościach do 3,5 m, a specjalny moduł grzewczy gwarantuje dosuszenie materiału przed drukiem. Prędkość tego urządzenia sięga 360 metrów liniowych na godzinę, co przekłada się na ponad 1000 metrów kwadratowych na godzinę dla materiałów o szerokości powyżej 3 metrów – dodaje Paweł Gołąbek.

Urządzenie można obejrzeć na stoisku producenta CIbitex  D93 w hali B6.

Technologia przycinarek Meevo

– Obecnie prędkości uzyskiwane przez cyfrowe drukarki tekstylne często przekraczają wartości znane z drukarek pracujących w technologii UV. Bardzo ważnym elementem jest przyspieszenie i zautomatyzowanie procesu wykańczania zadrukowanych tkanin i tym segmencie mamy wiele ciekawych rozwiązań – dodaje Paweł Gołąbek.

Jednym z takich rozwiązań jest w pełni automatyczna przycinarka do tkanin MKF BR320 firmy Meevo dostosowana obecnie do pracy z programem Caldera umożliwia precyzyjne rozcinanie w dwóch osiach. 

Urządzenie można obejrzeć i przetestować na stoisku firmy Meevo C-110 w hali B6.

Usprawnienie procesów szycia z Impulsa

Obszywanie przyciętych wcześniej wydruków jest realizowane na wiele sposobów i w tym procesie 4PRINTERSma również partnera z 70 letnim doświadczeniem. – Impulsa od prawie wieku pracuje na usprawnieniem procesów szycia. W naszej ofercie znajduje się szeroka gama maszyn, a wręcz automatów do szycia od standardowych małych stanowisk po maszyny z pełną synchronizacją taśmy podającej materiał oraz różnego rodzaju kedry – dodaje przedstawiciel firmy.

Urządzenie można obejrzeć i przetestować na stoisku firmy Impulsa D20 w hali B7.

 Laserowe cięcie na TEXPROCESS 2017

– Nowym urządzeniem, które wprowadzamy w tym roku na rynek Polski jest system laserowego cięcia tkanin firmy Golden Laser. Precyzyjne prowadzeniem materiału oraz światowej klasy optyka w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem tworzy produkt znajdujący zastosowanie zarówno w branży odzieżowej jak i reklamowej – dodaje Paweł Gołąbek.

Mnogość konfiguracji rozmiaru urządzenia, mocy lasera oraz wielu innych opcji pozwala przygotować je pod indywidualne potrzeby klienta.

Urządzenie to zostanie zaprezentowane podczas targów TEXPROCESS 2017 odbywających się w dniach 9-12 maja we Frankfurcie Hala 4 poziom 0 stoisko D72.

www.4printers.pl

KL