Druk Cyfrowy, Nowości

Medikon Polska partnerem Canon – drukarki i plotery imagePROGRAF PRO

Firma Medikon Polska Sp. z o.o. została partnerem handlowym Canon w zakresie profesjonalnych urządzeń do druku zdjęć. W ofercie Medikon dostępne są teraz najnowsze drukarki i plotery fotograficzne Canon imagePROGRAF PRO-1000, PRO-2000, PRO-4000, PRO-4000s i PRO-6000s, które poszerzają bogatą ofertę rozwiązań firmy w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań do obrazowania, druku i zarządzania barwą.

Drukarki Canon imagePROGRAF PRO oferowane są w 2 wersjach: 12-kolorowej i 8-kolorowej, dedykowanych do różnych grup odbiorców.

12-kolorowe drukarki Canon imagePROGRAF PRO-1000 (17”/A2), PRO-2000 (24”/61cm) i PRO-4000 (44”/111,8cm) dedykowane są do druku najwyższej jakości fotografii i reprodukcji sztuki. Zapewniają doskonałe odwzorowanie kolorystyczne przy reprodukcji zdjęć i grafiki artystycznej, zwłaszcza na papierach błyszczących.

Urządzenia wyposażono w nowy system 12 atramentów pigmentowych, który oferuje rozszerzoną gamę kolorów i tym samym bardzo wysoką jakość. Nowa seria tuszy LUCIA PRO obejmuje fotograficzny czarny, matowy czarny, szary i fotograficzny szary. Szeroki zestaw tuszy kolorowych i neutralnych, w połączeniu ze specjalistycznym tuszem Chroma Optimizer, zapewnia wysokiej jakości wydruki kolorowe i monochromatyczne ze zwiększoną gęstością czerni, o płynnej gradacji kolorów, zmniejszonej ziarnistości i z jednolitym połyskiem bez tzw. efektu bronzingu.

 – Drukarki wielkoformatowe to jeden z najważniejszych składników profesjonalnych systemów i rozwiązań, jakie Medikon wdraża na polskim rynku fotograficznym od ponad 15 lat. Cieszę się, z rozwoju technologii w tej dziedzinie i nieustannego podnoszenia poprzeczki przez producentów sprzętu i oprogramowania. Canon pokazuje, że ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane. Nowe drukarki imagePROGRAF to solidne, niezawodne narzędzia, które oprócz wysokiej jakości druku oferują wiele udogodnień sprawiających, że drukowanie zdjęć może być nie tylko dochodowe, ale również przyjemne – mówi Szymon Aksienionek, Product Manager oraz ekspert ds. druku i zarządzania barwą w firmie Medikon Polska Sp. z o.o.

Drukarki imagePROGRAF PRO wyróżniają się nie tylko wysoką jakością druku, ale także atrakcyjnym designem z charakterystyczną czerwoną linią na obudowie, która symbolizuje komplementarność oferty profesjonalnych rozwiązań Canon – od zaawansowanych lustrzanek aż po plotery.

8-kolorowe plotery Canon imagePROGRAF PRO-4000S (44”/111,8cm) i PRO-6000S (60”/152,4cm) to ergonomiczne i kompaktowe urządzenia do zastosowań graficznych, reklamowych i kreatywnych. Umożliwiają drukowanie fotografii, dokumentów, grafik, plakatów czy bannerów z dwukrotnie wyższą prędkością – w porównaniu do 12-kolorowych modeli imagePROGRAF.

Dla zapewnienia wyższej wydajności pracy w trybie ciągłym, wszystkie plotery zostały wyposażone w podwójny podajnik papieru z roli (jako opcja lub w standardzie, w zależności od modelu) oraz kosz, a dodatkowe wejście USB pozwala szybko i łatwo wydrukować prace bezpośrednio z pamięci zewnętrznej. Seria imagePROGRAF PRO posiada także nową, precyzyjną 1,28-calową głowicę drukującą oraz pojemne zbiorniki z atramentem.

Wysoka jakość druku 12-kolorowych drukarek Canon imagePROGRAF PRO została uznana i doceniona przez artystów. Medikon Polska oraz Canon Polska są partnerem wystawy fotografii Inside Poland, prezentującej ponad 100 czarno-białych zdjęć Mariana Schmidta, wybitnego fotografa i pedagoga, które wykonał podczas swych podróży po Polsce od połowy lat 70. Fotograf ma na swoim koncie ponad sześćdziesiąt prestiżowych wystaw fotograficznych m. in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Tokio, Zurychu. Jego fotografie znajdują się m.in. w zbiorach: paryskiej firmy Kodak-Pathé, Biblioteki Narodowej Paryżu, Biblioteki Historii Współczesnej w Paryżu, belgijskim Muzeum Fotografii w Charleroi, Muzeum Folkwang w Essen.

Fotografie prezentowane na wystawie wydrukowane zostały na drukarce Canon imagePROGRAF PRO-2000 na barytowym papierze archiwalnym FOMEI Collection Baryta Mono 290. Wystawę można oglądać od 21 kwietania do 18 czerwca 2017 roku w Domu Spotkań z Historią (DSH) przy ul. Karowej 20 w Warszawie.

Drukarki Canon imagePROGRAF PRO dostępne są w ofercie Medikon od kwietnia 2017.

www.sklep.medikon.pl

www.canon.pl

KL