Druk Cyfrowy, Nowości

Canon rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do konkursu New Cosmos of Photography 2017

Canon rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do 40. edycji konkursu New Cosmos of Photography 2017 na najbardziej kreatywną pracę artystyczną (fotografia lub wideo). Odbywający się od 1991 r. konkurs jest wyrazem zaangażowania firmy w rozwój sztuki fotograficznej i filmowej i ma zachęcać młodych ludzi do odkrywania, dokumentowania oraz prezentowania swojej wizji rzeczywistości za pomocą nowoczesnych technologii obrazowania.

Skala tego międzynarodowego wydarzenia rośnie z roku na rok, co potwierdza stale rosnąca liczba prac nadsyłanych przez twórców z całego świata. W 2016 r. niemiecki fotograf Benjamin Breitkopf otrzymał wyróżnienie Honourable Mention Award, a w tym roku Sandra Phillips z Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco dołączy do jury wraz z indyjską artystką Dayanitą Singh.

Prace konkursowe (fotografie lub wideo) w ramach New Cosmos of Photography 2017 można nadsyłać do 8 czerwca 2017 r. Jury Excellence Award spotka się w lipcu, aby wybrać siedmioro laureatów nagrody Excellence Award i czternaścioro laureatów nagrody Honourable Mention Award. W listopadzie zbierze się jury Grand Prize, które wyłoni zdobywcę nagrody głównej spośród siedmiu prac wyróżnionych nagrodą Excellence Award.

Tegoroczny laureat nagrody głównej otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 mln jenów, nagrodę od firmy Canon oraz możliwość wystawienia swoich prac na wystawie indywidualnej podczas przyszłorocznej edycji New Cosmos of Photography. Pozostałym laureatom Excellence Award i Honourable Mention Award zostaną przyznane nagrody pieniężne oraz możliwość zaprezentowania prac na tegorocznej wystawie konkursowej.

Więcej informacji o konkursie New Cosmos of Photography 2017 można znaleźć na stronie www.global.canon/en/newcosmos.

KL