Artykuły, Artykuły Promocyjne

AllBag inwestuje w nowe maszyny i fotowoltaikę

Firma AllBag w ramach dotacji unijnych, które pozyskała, inwestuje w rozwój parku maszynowego i innowacyjną technologię fotowoltaiczną do produkcji gadżetów reklamowych.

Nowe urządzenia x3

Do nowych nabytków w asortymencie AllBag zakupionych w ramach dotacji dołączyły: drukarka do zadruku bezpośredniego gadżetów (DTG Kornit Breeze), piec do wygrzewania wydruków DIDO Shop oraz tunel suszący do wydruków cyfrowych ACE 600.

Drukarka DTG służy do bezpośredniego druku cyfrowego wodną farbą pigmentową na odzieży lub wykrojach. Główną zaletą tej technologii w stosunku do tradycyjnego druku sitowego jest możliwość ekonomicznego druku wielokolorowych grafik od jednej sztuki. Opłacalność metody wynika z faktu, iż ilość kolorów nie wpływa na koszty wydruku, podobnie jak długość serii.

Kornit jest właścicielem patentu wydruku metodą “mokre na mokre (wet on wet)”. Oznacza to, że cały proces druku, włącznie z przygotowaniem materiału jest automatyczny, wykonywany przez maszynę. Druk na mokrym podłożu sprawia, że odporność na pranie zadrukowanych elementów jest nieporównywalnie wyższa od urządzeń konkurencyjnych.

Dodatkowo, wszystkie drukarki DTG Kornit mają przemysłową konstrukcję, opartą na najwyższej jakości podzespołach, jak ilniki magnetyczne Yaskawa czy głowice Spectra, które pozwalają na pracę ciągłą maszyn, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Drukarki DTG Kornit cechuje także wszechstronność zastosowania: jeden zestaw farb wodno-pigmentowych stosowany w Kornicie Storm Hexa nadaje się do druku na wielu materiałach, jak: bawełna, len, wiskoza, poliester, nylon, jedwab, wełna i mieszanki powyższych. Zwiększa to elastyczność produkcji i zapobiega stratom związanym z wymianą farb w urządzeniach konkurencyjnych. Warto także dodać, że farby wodno-pigmentowe stosowane we wszystkich drukarkach DTG Kornit są ekologiczne: pozbawione metali ciężkich, formaldehydów i fenoli, są także całkowicie biodegradowalne. Ich bezpieczeństwo dla dzieci i niemowląt potwierdzają atesty bezpieczeństwa dla odzieży dziecięcej i niemowlęcej Oeko-Tex Standard 100 oraz GOTSV3 (Global Organic Textile Standard 3.0).

Piec do wygrzewania wydruków Chiossi DIDO Shop to natomiast kompaktowe urządzenie, z jedno-fazowym zasilaniem. Posiada trzy szuflady z niezależnym obiegiem powietrza podawanego z góry. Wyposażony jest w nowoczesne sterowanie z panelem dotykowym i wieloma przydatnymi funkcjami, tj. np. automatyczne schładzanie na koniec pracy.

– Od dłuższego czasu staramy się poszerzać asortyment z zakresu gadżetów, upominków oraz toreb. Skorzystanie z dotacji umożliwi nam poszerzenie asortymentu o nowe produkty tekstylne z nadrukiem. Planujemy wprowadzić do oferty odzież fullprint, produkty pościelowe, znakować leżaki, parawany, obicia, tapicerki i wiele innych gadżetów – mówi Alicja Sewera-Niesyty, Specjalista ds. Marketingu w firmie AllBag.

Obecnie możliwości produkcyjne firmy są bardzo szerokie. W ofercie znajduje się zadruk materiałów pod leżak, czy parawan. – W przypadku takich produktów znaczenie ma nie tylko wielkość nadruku, ale przede wszystkim to jak się zachowuje po naniesieniu na produkt. Powinien być w znacznym stopniu odporny na warunki atmosferyczne, tak jak leżak, parawan, parasol czy torba plażowa. Wprowadzenie do oferty tego typu produktów wymaga zastosowania najlepszej jakości farb i sprzętu drukującego, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup maszyny DTG KORNIT Breeze, a także sprzętu niezbędnego do utrwalania nadruków na tekstyliach – dodaje Alicja Sewera-Niesyty.

Inwestycja w słońce!

W XXI wieku nikogo nie dziwi już możliwość pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Obecnie nowoczesne domy wyposażone są w panele fotowoltaiczne, a w większych miastach świata elektrownie wiatrowe zasilają osiedla i domy mieszkalne. Niezmiennie jednak panele pozwalające na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł kojarzą się nam ze sprzętem o dużych gabartach, co ogranicza ich zastosowanie. Jednak okazuje się, że wcale nie musi tak być. AllBag przy współpracy z Politechniką Łódzką, dzięki funduszom unijnym opracowała model torby tekstonicznej. – Torba ta wyposażona została w mechanizm, dzięki któremu jesteśmy w stanie czerpać energię słonęczną i magazynować ją we wbudowanym w niej powerbanku. Nietrudno sobie wyobrazić jak ta torba jest przydatnym urządzeniem. Energia pochodząca z promieni słonecznych jest przetwarzana przez panel fotowoltaiczny i magazynowana w przenośnym urządzeniu w postaci energii elektrycznej. Cały mechanizm nie jest większy od tradycyjnego portfela w związku z czym nie musimy się martwić obciążeniem torby. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco wyposażeni w dodatkowe źródło energii, którą możemy wykorzystać do podładowania telefonu komórkowego, tabletu, czy innego urządzenia mobilnego – mówi Alicja Sewera-Niesyty.

Ktoś mógłby zauważyć, że odkąd powstały powerbanki wynalazek ten nie będzie miał zastosowania, ponieważ kupiony za kilka złotych w sklepie powerbank możemy naładować w domu, wrzucić do torebki i voila! – Trudno się z tym nie zgodzić jednak w przypadku torby tekstonicznej zalet jest dużo więcej. Po pierwsze ładując powerbank energią za którą nie musimy płacić – oszczędzamy. Po drugie nie musimy pamiętać o tym, aby naładować baterię. I wreszcie po trzecie – kiedy spędzamy cały dzień poza domem dużo korzystając z urządzenia mobilnego możliwe, że energia zmagazynowana w powerbanku nie wystarczy na cały dzień, nie musimy się tym martwić jeśli mamy torbę tekstoniczną – wystarczy jakiś czas spędzić na świeżym powietrzu lub położyć torbę na parapecie panelem do góry i korzystać z darmowej energii elektrycznej – dodaje przedstawicielka firmy AllBag.

Torba tekstoniczna to pierwszy tego typu produkt w firmie producenta, ale jak zapewnia, na pewno na tym nie poprzestanie. Sam pomysł przenośnego panelu fotowoltaicznego połączonego z powerbankiem otwiera wielkie możliwości – z pewnością powstanie tekstoniczny plecak, a także torby w różnych wariantach.

www.allbag.pl

KL