Nowości, Wielki Format

Dwie maszyny Fujifilm Jet Press 720S w firmie Straub Druck & Medien AG

Druga cyfrowa maszyna drukująca Fujifilm Jet Press 720S została niedawno zainstalowana w niemieckiej drukarni Straub Druck & Medien AG. Po jej wdrożeniu firma odnotowała niezwykle dynamiczny wzrost obrotów – pojawiły się tu nowe zlecenia i jednocześnie mogła ona jeszcze sprawniej obsługiwać swojego strategicznego partnera biznesowego – producenta samochodów marki Porsche.

Straub Druck & Medien AG to działająca w cyklu całodobowym przez siedem dni w tygodniu firma, oferująca szerokie spektrum produktów poligraficznych, takich jak: kalendarze, ulotki, katalogi, książki i materiały marketingowe. Wśród jej odbiorców znajdują się najbardziej znane marki świata. – Oba użytkowane przez nas urządzenia Fujifilm pozwoliły nam pokazać klientom, że mogą odejść od techniki offsetowej bez jakiegokolwiek uszczerbku na jakości. Co więcej, druk cyfrowy daje im możliwość zamawiania niższych, a przy tym atrakcyjniejszych od strony kosztowej nakładów – mówi Francisco Martinez, prezes Straub Druck & Medien.

Zdaniem szefa drukarni kluczem do udanego wdrożenia obu maszyn była oferowana przez Jet Press 720S zdolność do produkcji stabilnych, wysokojakościowych wydruków już przy pierwszym przebiegu. To pozwoliło firmie znacząco zredukować ilość makulatury, a jednocześnie podnieść wydajność i zyskowność działań. – Każdy arkusz wychodzący z maszyny Jet Press 720S – kontynuuje Francisco Martinez – to prawidłowo wydrukowany egzemplarz, co oznacza generowanie śladowych ilości kosztownych odpadów. Gdy potrzebujemy zrealizować w maszynie Fujifilm 20 tys. arkuszy w ciągu jednego dnia, mamy niemal 100% pewność, że każdy z nich będzie można zaproponować klientowi. Jako firma działająca w cyklu 24/7 potrzebujemy sprzętu, na którym możemy w pełni polegać, a takim jest maszyna Jet Press 720S. Oferuje ona jakość offsetu, ma stabilną konstrukcję i nie ulega awariom.

Rozwój współpracy z producentem samochodów Porsche – kluczowym partnerem firmy – dowodzi słuszności decyzji dotyczącej tej inwestycji. Dla tak prestiżowej marki najwyższa jakość jest warunkiem wstępnym do podjęcia współpracy; nie mniej ważna jest także cena. – Okazało się, że nasi partnerzy w firmie Porsche znali jakość oferowaną przez rozwiązania Fujifilm, dlatego rozmowy zakończyły się sukcesem i kolejne zlecenia trafiają do nas – mówi z satysfakcją Francisco Martinez.
Przy inwestycji ważne były również dla drukarni Straub Druck & Medien aspekty środowiskowe, choćby z uwagi na fakt, że znajduje się ona w górach Schwarzwald. – Wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością – mówi prezes firmy. – Wielu z naszych lokalnych klientów chce bowiem współpracować z drukarnią, która działa proekologicznie. Z uwagi na niezwykle niski poziom generowanych odpadów, maszyny Jet Press 720S umożliwiają nam spełnianie tak oczekiwanych standardów środowiskowych.

Po wdrożeniu drugiej z maszyn Jet Press 720S, w firmie zaistniała potrzeba wprowadzenia zmian w ustawieniach workflow Fujifilm XMF. Chodziło o to, by mógł on obsługiwać oba urządzenia w sposób scentralizowany, wysyłając dane zlecenie do konkretnej maszyny w ostatniej chwili, w zależności od potrzeb i wolnych mocy przerobowych. Było to niezwykle istotne z uwagi na systematyczny wzrost obrotów firmy, generowanych ze sprzedaży usług online. Jak zapewnia Francisco Martinez, firma Fujifilm stanęła na wysokości zadania i dostosowała używaną przez drukarnię wersję XMF do jej aktualnych potrzeb.

Dzięki zwiększonym możliwościom maszyn Jet Press 720S w zakresie drukowania niskonakładowych prac wysokiej jakości w trybie „na życzenie”, firma Straub Druck & Medien stworzyła w ostatnim czasie szereg portali internetowych, dedykowanych poszczególnym segmentom rynku. To zaś pozwoliło jej na dalszy rozwój.

– Jednym z nowych dla nas rynków jest branża opakowań. Niedawno z myślą o niej otworzyliśmy kolejny portal i jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa, w jakim się on rozwija, pozyskując nowych klientów i generując kolejne zlecenia. Odbiorcy z tej branży oczekują przede wszystkim stabilności produkcji i wydruków oferujących wysoką jakość i żywotność barw. Jet Press 720S jest w stanie z powodzeniem sprostać tym wymaganiom – dodaje Francisco Martinez.

– Straub Druck & Medien to świetny przykład biznesu, którzy uległ przekształceniu dzięki zmianie myślenia oraz ambicjom jego kierownictwa. Decyzja o inwestycji w technologię Fujifilm pozwoliła zrealizować założone cele. Francisco Martinez i jego zespół to osoby, z którymi współpraca stanowi prawdziwą przyjemność. Mają oni jasną wizję swojego przedsiębiorstwa i kierunku, w jakim zmierza jego rozwój. Są dzięki temu inspiracją także dla innych firm – reasumuje Graham Leeson, szef działu komunikacji i wsparcia sprzedaży Fujifilm Europe.

www.fujifilm.eu/pl

KL