Nowości, Wielki Format

Relacja z kwietniowego OpenDay i nowości IKONOS

Z początkiem kwietnia, miały miejsce Dni Otwarte z materiałami do druku wielkoformatowego. Była to kolejna okazja zapoznać się z nowościami z polskiej fabryki IKONOS.

Cykl comiesięcznych dni otwartych, na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń, polskiego producenta i dystrybutora materiałów do druku wielkoformatowego.

– W Polsce, w lutym i wrześni u odbywają się branżowe targi. Z uwagi na dynamiczny rozwój sektora i nie mniej dynamiczne potrzeby użytkowników ploterów, postanowiliśmy wypełnić tę przestrzeń naszymi Dniami Otwartymi. W TE dni uczestnicy mogą liczyć na nie mniej ciekawą ofertę niż na najlepszych targach branżowych. W naszym demolabie drukuje średnio 20 urządzeń wielkoformatowych, oczywiście z wykorzystaniem materiałów „zza ściany” z naszej fabryki IKONOS – mówi Paweł Stania, odpowiedzialny za marketing w Atrium Centrum Ploterowe.

Podczas Dni Otwartych IKONOS, drukowano na najpopularniejszych nośnikach takich jak baner, czy folia samoprzylepna pochodząca z opolskiej fabryki. Druk odbywał się na urządzeniach pracujących w różnych technologiach: ekologicznej – żywicznej UMS, solwentowej, LED i UV takich marek jak Mutoh ValueJet czy Artemis.

Materiały samoprzylepne i powlekane

Uczestnicy dni otwartych mogli zapoznać się z szeroką ofertą folii samoprzylepnych monomerowych i polimerowych, folii z klejem kanalikowym, folii dekoracyjnych, folii do piaskowania, laminatów, folii specjalnych, papierów, blockoutów czy backlitów.

Cechą wspólną tych materiałów jest europejska jakość, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Co więcej materiały te posiadają liczne atesty, certyfikaty PZH i nie zawierają niedozwolonych w obrocie europejskim substancji. Odbiorcy i użytkownicy końcowi mogą więc spać spokojnie, korzystając z nośników IKONOS.

Płyty cięte na miejscu

Druk na ploterach LED i UV prezentowany był na wszelkich obiektach jak płyty kaflowe, drewno czy kamień ale też na „oczywistych” nośnikach jak płyty.

– Jeżeli chodzi o płyty to wprowadziliśmy do oferty nową linię płyt kartonowo-piankowych, które idealnie nadają się do zadruku cyfrowego. Co więcej, można je obrabiać również cyfrowo np. z użyciem ploterów CNC – dodaje Paweł Stania.

Płyty IKOBOARD, IKOPLAST, IKOSPRINT i IKOFOAM to lekkie i sztywne kompozyty dające nowe możliwości w zadruku cyfrowym takim jak LED-UV. Warto wspomnieć, że dystrybutor posiada linię do formatyzacji wspomnianych nowych płyt a także płyt PVC, kompozytowych czy PMMA na dowolny wymiar.

Atramenty do ploterów wszystkich marek

Trzecim kluczowym, nie mniej ważnym składnikiem po ploterze i nośniku jest atrament. Uczestnicy Dni Otwartych i w tym przypadku mieli co oglądać.

– W ostatnim czasie poszerzyliśmy gamę dostępnych atramentów. W naszym portfolio posiadamy atramenty do ploterów wszystkich marek: eko, LED, UV i sublimacyjnych.Warto zwrócić uwagę na pewien trend. Nowatorskie atramenty żywiczne UMS jak i alternatywne tusze premium – UltraVision coraz częściej wybierane są w workach, czyli hermetycznym, bezpiecznym dla użytkownika i plotera sposobie dystrybucji – dodaje.

Polskim dystrybutorem materiałów IKONOS jest atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

www.atrium.com.pl

 KL