Druk Cyfrowy, Nowości

Konica Minolta zaprezentowała inteligentną platformę Workplace Hub

Konica Minolta Inc. (Konica Minolta) zaprezentowała w Berlinie inteligentną platformę Workplace Hub, rozwiązanie oferujące szerokie spektrum usług, które pozwala użytkownikom efektywnie i w sposób zoptymalizowany wykonywać swoje zadania biznesowe. Nowy system służy do zarządzania całą strukturą IT oraz usługami, dostępnymi w danej organizacji.

Nowy Workplace Hub stanowi kolejny etap nowatorskich rozwiązań, jakie są oferowane przez Konica Minolta od wielu lat i jest odpowiedzią na wciąż zmieniające się potrzeby biznesowe Klientów. Tworząc inteligentne, zintegrowane systemy firma umożliwia Klientom szybciej i wydajniej osiągać cele, podejmować trafne decyzje oraz skupiać się na wynikach pracy zamiast na narzędziach z których korzystają.

Workplace Hub został zaprojektowany tak, aby połączyć wszystkie technologie, sprzęt, oprogramowanie i usługi na jednej, wielopoziomowej platformie, tworząc system koordynujący całą infrastrukturą IT w firmie. Narzędzie to pozwala wydajniej zarządzać usługami informatycznymi. Rozwiązuje również kwestię złożoności systemów informatycznych w firmach poprzez zastosowanie efektywniejszego zarządzania zróżnicowanym wachlarzem narzędzi, usług i urządzeń wykorzystywanych przez nowoczesne organizacje. Użytkownik ma do dyspozycji ‘Dashboard’, przedstawiający stan wykorzystywania zasobów IT w całym przedsiębiorstwie, dzięki czemu firma może wprowadzić zmiany i zoptymalizować wybrane procesy.

Dzięki globalnej partnerskiej współpracy z Hewlett Packard Enterprise, Sophos i Microsoft użytkownik otrzymuje najwyższej klasy sprzęt oraz systemy IT. Dodatkowe usługi oferowane przez Canonical i BrainTribe otwierają dostęp do rozwiązań opartych na oprogramowaniu open source i zaawansowanego zarządzania danymi, ułatwiając skuteczną cyfrową transformację każdego przedsiębiorstwa. W przyszłości Konica Minolta planuje również integrację nowego rozwiązania
z innymi produktami, których znaczenie będzie wzrastać na rynku.  

– Miejsce pracy zmienia się w szybkim tempie a cyfrowa transformacja nabiera coraz większego znaczenia dla funkcjonowania firmy i jej rozwoju. Workplace Hub umożliwi różnej wielkości organizacjom efektywne przeprowadzenie zmian, jak również przygotuje je na wprowadzenie nowych technologii, które już przenikają do świata biznesu – powiedział Shoei Yamana, Dyrektor Generalny i prezes Konica Minolta Inc.

Workplace Hub w wersji 1.0 będzie dostępny jesienią 2017 roku. Wprowadzenie platformy Workplace Edge, oferowanej jako samodzielne urządzenie planowane jest na wiosnę 2018 roku.

Z produktu mogą skorzystać wszystkie firmy, niezależnie od wielkości, dla których istotne jest skuteczne zarządzanie procesami.

Więcej informacji na temat spotkania prezentującego Workplace Hub oraz dyskusjach panelowych znajduje się na dedykowanej stronie internetowej.

Więcej informacji o firmie i produktach Konica Minolta znajduje się tutaj.

www.konicaminolta.pl

KL