Nowości, Wielki Format

Nowe modele Teriostar od OKI – wielofunkcyjne dla druku wielkoformatowego

OKI Europe Ltd zaprezentowało po raz pierwszy dwa modele urządzeń wielkoformatowych Teriostar. Są to tonerowe MFP formatu A0, zaprojektowane z myślą o zwiększeniu produktywności firm architektonicznych, inżynieryjnych i budowlanych. To tam, jak nigdzie indziej, sprawdza się powiedzenie „czas to pieniądz”, a terminy realizacji projektów wiecznie gonią.

Dlatego modele LP-1040MF i LP-2060MF drukują z niesamowitą szybkością – pierwsze urządzenie drukuje do 7 arkuszy A1 w ciągu minuty, a drugie nawet do 9 arkuszy w ciągu minuty! Są to zdecydowanie najszybsze urządzenia w swojej klasie. Skanują z szybkością 240 milimetrów na sekundę, jednocześnie pozwalając wykonywać inne czynności na urządzeniu drukującym. Dodatkowo oba modele wyposażone są w nowoczesny system wymiany pojemników z tonerem, który zapewnia brak przestojów w pracy maszyn.

Urządzenia te, dzięki nowym opcjom są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Dodatkowo zostały wyposażone w duży 8,5-calowy kolorowy panel dotykowy, dający łatwy i szybki dostęp do wszystkich funkcji. Wyjątkowa jakość wydruków wspierana jest przez aplikację Print Data Converter, która samodzielnie wykrywa i usuwa typowe problemy z kopiowaniem starych map czy planów, typu: zabrudzenia, zagięcia, co przekłada się na trudności ze skanowaniem i konwertowaniem dokumentów.

Nowe modele LP-1040MF i LP-2060MF zachowują najlepsze cechy serii Teriostar takie jak np. unikalny moduł bębna światłoczułego, który może być wymieniony przez użytkownika. Zużycie bębna zazwyczaj blokuje korzystanie z urządzenia do czasu przyjazdu serwisanta, który go wymieni. W tym przypadku mogą zrobić to samodzielnie użytkownicy, nie tracąc na przestojach. Do tej tak solidnej podstawy znanej z innych urządzeń dodaliśmy nowe funkcje, które sprawiają, że są to urządzenia niesamowicie szybkie, wydajne i intuicyjne dla użytkowników – mówi Frank Jaenschke, General Manager Marketing, Wide Format Printers, OKI Europe Ltd.

Urządzenia wyposażono również w ulepszony, zintegrowany software – Teriostation2. Zapewnia on mobilny dostęp do urządzenia użytkownikom spoza biura, którzy mogą przesyłać pliki w różnych formatach – TIFF, PDF i innych – bezpośrednio do drukarki.

Nowe opcje bezpieczeństwa pozwalają na identyfikację za pomocą kart i monitorowanie dostępu do funkcji druku, skanowania i kopiowania. Zapobiega to nieautoryzowanemu użytkowaniu, zmniejsza ryzyko odbierania plików przez przypadkowe osoby, monitoruje logowanie się pracowników i wykonywane przez nich wydruki. Nowe modele umożliwiają również całkowite usunięcie danych z dysku twardego drukarki, przydatne przy leasingu lub w przypadku sprzedaży urządzenia.

www.oki.pl

KL