Druk Cyfrowy, Nowości

Foliarka GMP Qtopic 380 – perfekcyjne złocenie i foliowanie

GMP Qtopic 380 jest foliarką, która doskonale wpisuje się w środowisko druku cyfrowego. Dowiodły tego liczne instalacje w drukarniach w całej Polsce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

Ostatnia instalacja kolejnego automatu GMP Qtopic 380 Auto w drukarni cyfrowej z okolic Lublina była kolejnym wyzwaniem postawionym przed zespołem Akonda. Drukarni pracującej na sprzęcie Konica Minolta zależało na:

  • Wysoko-nakladowym foliowaniu wydruków cyfrowych
  • Złoceniu wydruków cyfrowych przy wykorzystaniu technologii Sleeking

Oba warunki zostały spełnione przez Qtopic 380 Auto.

Maszyna jest wyposażona w podajnik wysokiego stosu (50cm) pozwala na pracę bez ingerencji operatora przez kilkadziesiąt minut. Silny docisk zapewnia wysoka jakość foliowania nawet przy prędkości 10m/min. przy wykorzystaniu standardowych folii PP (BOPP) – błyszczących, matowych czy velvet/soft touch.

Osiągnięte zostały również rewelacyjne rezultaty złocenia wydruków cyfrowych. Odpowiednie przygotowanie pliku pozwala na osiągniecie pełnego krycia folia złotą, srebrną. Dostępne są również folie wybłyszczające (imitujące lakierowanie UV) lub folie holograficzne.

Przeprowadzone testy potwierdzają, że rewelacyjne rezultaty złocenie można uzyskać z każdej maszyny cyfrowej pracującej w technologii suchego tonera jak również w technologii HP Indigo.

GMP Qtopic oprócz wersji automatycznej jest dostępny również w konfiguracji:

  • z podawaniem ręcznym (z zakladką automatyczna)
  • z duplexem – foliowaniem obustronnym
  • z embosingiem – dodatkowym wałkiem odgniatającym strukturą na folii.

GMP dysponuje również maszynami do foliowania i realizacji procesu złocenia sleeking o szerokości 52cm.

Akonda z Piaseczna pod Warszawa jest autoryzowanym partnerem handlowym i serwisowym GMP na terenie całej Polski.

www.akonda.pl

KL