Etykiety i opakowania, Nowości, Wielki Format

Firma Bauernfeind inwestuje w technologię Durst Water Technology

Firma Bauernfeind jest pierwszą firmą, która zainwestowała w najnowsze rozwiązanie Durst Multi-Pass Delta WT 250 – wodną technologię druku (Durst Water Technology).

Inwestycja rozwój najnowszego systemu Delta WT 250 to kolejny krok w kierunku klientów o zasięgu globalnym, jak i lokalnym, którzy zainteresowani są przyjazną środowisku produkcją cyfrową. Pierwszym komercyjnym klientem wodnej technologii druku firmy Durst jest austriacka firma Bauernfeind Print+Display, która zapowiedziała szeroką współpracę z największymi, globalnymi odbiorcami w zakresie druku standów reklamowych z tektury falistej.

Rodzinna firma Bauernfeind, jako pionier w druku cyfrowym, zapowiada rozwój biznesu, który obecnie jest na poziomie 2 milionów euro rocznie, o wzrost 25% rok do roku, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii Durst. Swój potencjał widzi wśród klientów z nowych obszarów rynku, takich jak: rynek kosmetyczny, farmaceutyczny czy związany z żywnością. Każdy z wymienionych segmentów rynku ma duży potencjał wzrostu, ze względu na zastosowanie technologii przyjaznej środowisku czyli rozwiązaniu Delta WT 250. To pierwsze rozwiązania nagrodzonego przez FEFCO Award i ogłoszonego zwycięzcą na targach DRUPA.

Historia sukcesu firmy Bauernfeind jest dostęona na stoisku firmy Durst (Hala B5, Stoisko 1050) na trwających właśnie międzynarodowych targach CCE International, Corrugated and Carton Exhibition w Monachium (21-23 marca 2017). Tam też, można obejrzeć na żywo system Durst Water Technology (wodnej technologii druku firmy Durst) Delta WT 250.

Thomas Bauernfeind, dyrektor Zarządzający w firmie Bauernfeind w Obergrünburg w Austrii, jest klientem firmy Durst od siedmiu lat. – W przeszłości dotarcie do niektórych rynków było trudne ze względu na zapach druku UV na wybranych produktach typu POP/POS czy opakowaniach. Teraz jednak otwierają się dla nas nowe możliwości. Jako przykład mogę podać dużego, międzynarodowego producenta napojów, który wyraził swoje tak duże zainteresowanie nową technologią druku, że zlecił nam wykonanie standów reklamowych na naszej nowej maszynie Delta WT 250. Wydruki są bezwonne, bez migracji i oferują wspaniałą jakość. Jesteśmy głęboko przekonani, że ta dopełniająca nasze możliwości technologia druku będzie umożliwiała nam wzrost naszych obrotów o 25% rocznie. Oczekujemy, że zwrot z inwestycji zajmie około dwóch lat – mówi Thomas Bauernfeind.

Thomas Bauernfeind – dyrektor Zarządzający w firmie Bauernfeind w Obergrünburg w Austrii.

– Teraz już nie ma wątpliwości czy cyfra czy offset. Nawet eksperci nie są w stanie zauważyć różnicy, a często cyfrowa jakość Durst przewyższa offset. Niesamowicie żywe kolory, wspaniały efekt wybłyszczenia. To zdecydowanie jest innowacyjne technologia, która zmienia możliwości druku – dodał Markus Gutmann, Manager ds Kluczowych Klientów w firmie Bauernfeind, będący w branży druku i opakowań od 36 lat.

Pełny proces produkcyjny wystartował w lutym i już czasy dostawy do klientów to kilka dni, zamiast tygodni. Typowe nakłady produkcyjne dla nowej maszyny to ilości pomiędzy 100 a 500 sztuk, ale może być i 1000. Zdecydowana większość drukowanych prac jest na niepowlekanych arkuszach tektury falistej, na tekturze litej jak również na nośnikach typu „plaster miodu“.

– Od kiedy zaczęlismy oferować ten system, zaobserwowaliśmy olbrzymie zainteresowanie Durst Water Technology. Naszą strategią jest długoterminowy rozwój tego nowego obszaru biznesu w firmach takich jak Bauernfeind. Cieszymy się, że możemy ogłosić naszego pierwszego użytkownika systemu Delta WT 250. Nie tylko dlatego, że ta technologia jest przełomowa, ale również z powodu dostarczanych przez nas usług – dodaje Wolfram Verwurster, Corrugated Packaging and Display Printing Segment Manager w firmie Durst.

A z przyszłością? – Durst jest dla nas ważnym partnerem – powiedział Bauernfeind. – Jestesmy bardzo zadowoleni z usług serwisu dostarczanego przez Durst i nie zamierzamy szukać innych producentów. Naszym celem jest zwiększanie ilości drukowanych prac, tak aby móc zainwestować w maszyne Delta SPC 130 Single-Pass, która również bazuje na technologii wodnej, lub przynajmniej kupić kolejny model Delta WT 250.

Durst Water Technology oferuje, jaki informuje dostawca, doskonałą jakość i gładką powierzchnię wydruku, na szerokim spektrum podłoży powlekanych do druku opakowań i standów reklamowych. Ta najnowsza technologia (Durst Water technology) tuszy jest bezwonna i nie wymaga certyfikacji dla zdrowia i bezpieczeństwa.

www.durst.it

KL