Artykuły Promocyjne, Druk Cyfrowy, Nowości

Nagroda w ZoomArt dla kalendarza Drukarni Tinta wydrukowanego w maszynie KBA Rapida 106

3 marca br. w katowickiej Galerii Rondo Sztuki odbyła się gala finałowa tegorocznej edycji konkursu kalendarzy ZoomArt, organizowanego przez firmy Agir i One Media Group. Nagrodę za najlepszą jakość zdobył projekt zgłoszony przez Drukarnię Tinta z Działdowa, zrealizowany przez nią w arkuszowej maszynie KBA Rapida 106. Strategicznym partnerem w realizacji kalendarza była firma KBA CEE – dostawca maszyny.

Pomysł stworzenia kalendarza na 2017 rok, prezentującego potencjał technologiczny Drukarni Tinta i różne próbki uszlachetnień możliwych do wykonania w maszynie KBA Rapida 106-6 LTTL ALV2, zrodził się tuż po jej uruchomieniu w drugiej połowie ub.r. Bogate wyposażenie (m.in. sześć zespołów drukujących i dwie wieże lakierujące) pozwala na uzyskiwanie w niej licznych efektów specjalnych i pozwala na niestandardowe wykańczanie produktów poligraficznych, także bazujących na podłożach wysokogramaturowych. Nagrodzony kalendarz jest jednym z nich.

– Kalendarz zawiera liczne przykłady niezwykle atrakcyjnych wizualnie uszlachetnień, uzyskanych dzięki właściwemu doborowi różnego rodzaju farb, lakierów oraz wałków rastrowych o różnym grawerunku, a także zastosowaniu jednej bądź dwóch wież lakierujących przy jego produkcji. Całość daje oszałamiający efekt, który docenili nie tylko klienci KBA czy Drukarni Tinta, wśród których kalendarz był dystrybuowany, ale też jurorzy konkursu ZoomArt – mówi Paweł Krasowski, Marketing & Product Manager w firmie KBA CEE.

Poza Drukarnią Tinta i firmą KBA CEE w projekt zaangażowali się także dostawcy materiałów eksploatacyjnych, wykorzystywanych w jej codziennej produkcji (Merck, Papyrus, Weilburger Grafik Polska i Zeller+Gmelin) oraz firma specjalizująca się w uszlachetnianiu druków – Multifol. Fotografie na potrzeby kalendarza wykonał Andrzej Waszczuk. 16 marca br. w Drukarni Tinta odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich firm, które miały swój udział w powstaniu kalendarza. Małgorzata Szerszyńska  – dyrektor przedsiębiorstwa, dziękując im za wkład w realizację projektu, poinformowała jednocześnie, że współpraca ta będzie kontynuowana przy produkcji kalendarza na 2018 rok.

 – Gratulujemy Drukarni Tinta zdobycia 1. nagrody za jakość w prestiżowym konkursie kalendarzy ZoomArt i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z nią wziąć udział w tym ciekawym przedsięwzięciu. Dziękujemy również pozostałym partnerom, którzy zaangażowali się w ten projekt i mamy nadzieję, że w tym samym gronie zrealizujemy równie atrakcyjny kalendarz na rok 2018. Drukarni Tinta życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z realizowanych zleceń, a przede wszystkim – całej rzeszy zadowolonych z jej usług klientów – mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE.

OOH magazine był patronem medialnym konkursu.

www.kba.com/pl