Druk Cyfrowy, Nowości

Kolejna instalacja maszyny Jet Press 720S na rynku brytyjskim

Firma Fujifilm poinforowała o kolejnym wdrożeniu półformatowej arkuszowej maszyny inkjetowej Jet Press 720S na rynku brytyjskim. Na jej zakup zdecydowała się drukarnia akcydensowa Kingfisher Press z siedzibą w Suffolk. Realizuje ona różnorodne zlecenia komercyjne dla przedsiębiorstw, reprezentujących wiele gałęzi przemysłu. Kierownictwo firmy jest przekonane, że inwestycja znacząco zwiększy możliwości produkcyjne drukarni w zakresie niskonakładowych prac o wysokiej jakości.

– Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się rozwojowi technologii druku cyfrowego i jej niewątpliwym zaletom – mówi Jon Doidge, jeden z dyrektorów zarządzających Kingfisher Press. – Jednak do niedawna nie widzieliśmy na rynku żadnej platformy druku, która w naszym odczuciu oferowałaby jakość na poziomie usprawiedliwiającym tak duży wydatek. Wszystko zmieniło się za sprawą wprowadzenia do sprzedaży maszyny Jet Press 720S, która naszym zdaniem „zmiecie” swoich bezpośrednich konkurentów z rynku.

Szefowie drukarni przekonują, że prawdziwe jej możliwości dostrzegli podczas wizyty na stoisku Fujifilm w czasie ubiegłorocznych targów drupa 2016. – Pojechaliśmy tam bez żadnego konkretnego planu i bez zamiarów kupowania jakiejkolwiek wcześniej wybranej maszyny – dodaje Paul Tomlin, drugi dyrektor zarządzający i założyciel Kingfisher Press. – Będąc już na miejscu i analizując dostępne na rynku rozwiązania, uznaliśmy, że mamy trzy opcje do wyboru: nie kupować niczego i nadal działać jak dotychczas, ryzykując że w tym samym czasie konkurencja zdecyduje się na inwestycję w technologię cyfrową i zostawi nas w tyle; nabyć nową maszynę offsetową, która oferowałaby nieco wyższe jakość i prędkość niż dotychczas przez nas używane urządzenia; bądź też zainwestować w system Jet Press 720S, a tym samym – uruchomić zupełnie nowy strumień przychodów. Nie była to zatem dla nas łatwa decyzja.

– W naszym portfolio klientów jest wiele niedużych firm, które do niedawna nawet nie prosiły nas o kalkulacje na zlecenia niskonakładowe – kontynuuje Jon Doidge. – Były bowiem świadome tego, że nie mieliśmy możliwości sprzętowych, by zaproponować konkurencyjną cenę na wysokiej jakości prace realizowane w małych ilościach. Co więcej, jak wynika z globalnych trendów, tego rodzaju zlecenia posiadają coraz większy udział w całym torcie rynkowym. Wysokie nakłady będą stopniowo maleć, gdyż ludzie nie chcą zamrażać swoich środków finansowych w produktach, wymagających magazynowania. Wolą elastyczność, związaną z możliwością wprowadzania zmian pomiędzy poszczególnymi partiami towaru. Kolejna zaleta druku cyfrowego to personalizacja, z której zamierzamy korzystać, mając maszynę taką jak Jet Press 720S. Nie jest to jedynie dodatkowa opcja tego rozwiązania, ale w naszym mniemaniu – funkcja otwierająca zupełnie nowe źródła przychodów, zarówno w kontekście obsługi obecnych, jak i nowych klientów. Do maszyny Fujifilm chcemy przenieść wiele niskonakładowych zleceń, dotychczas realizowanych w technice konwencjonalnej. Z jednej strony zwolni się dzięki temu obłożenie maszyn offsetowych, na których będziemy mogli realizować większą ilość prac średnio- i wysokonakładowych, z drugiej zaś – będziemy mogli sięgnąć po zupełnie nową grupę zleceniodawców. Zdążyliśmy już poinformować o naszej inwestycji wielu obecnych klientów i nie ukrywam, że ich ekscytacja tym rozwiązaniem jest równie wysoka jak nasza.

– Jesteśmy pod dużym wrażeniem bardzo przyszłościowego myślenia, jakie cechuje szefów Kingfisher Press przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Naszym zdaniem zbyt wiele drukarń nie korzysta z szansy zrewolucjonizowania swoich przedsiębiorstw i wejścia na nowe rynki zbytu. Firma Fujifilm dowiodła, że posiada zarówno technologię, jak i wiedzę rynkową, która może im w tym pomóc – dodaje Keith Dalton, dyrektor zarządzający Fujifilm Graphics Systems UK.

Zakup maszyny Jet Press 720S – zrealizowany jeszcze podczas trwania targów drupa 2016 – wymusił na firmie Kingfisher Press rozbudowę jej zakładu produkcyjnego, właśnie z myślą o nowej inwestycji. Jej instalacja rozpoczęła się na początku lutego br.

– Podejście firmy Fujifilm w trakcie całego procesu realizacji tego kontraktu było wręcz fantastyczne – mówi Paul Tomlin. – Będąc od 15 lat jej klientem, a obecnie – użytkownikiem rozwiązań CTP oraz systemu workflow XMF, chcemy też podkreślić najwyższy poziom zapewnianej przez nią obsługi serwisowej. Jesteśmy zachwyceni faktem, że ten poziom partnerstwa przenosimy obecnie również na obszar druku inkjetowego.

– Cieszymy się z kolejnego wdrożenia maszyny Jet Press 720S na rynku brytyjskim. Warto dodać, że na całym świecie pracuje ich już niemal setka. Rosnące grono użytkowników to najlepsze potwierdzenie tego, że na coraz bardziej wymagającym rynku maszyna Jet Press 720S może zapewnić drukarniom offsetowym dalszy rozwój i pozyskanie zupełnie nowych źródeł przychodów – podsumowuje Keith Dalton.

www.fujifilm.eu/pl

KL