Artykuły, Wielki Format

Personalizacja. Możliwości folii graficznych 3M

Personalizacja to megatrend, który można zaobserwować zarówno w rynku zakupów detalicznych, jak i w szeroko zakrojonym rynku reklamowym. Wymarzony kolor samochodu nie jest dostępny w ofercie producenta, a może chcemy umieścić na pojeździe określony wzór, logo, czy reklamę? Najnowsze metody car wrappingu, czyli oklejania pojazdów folią, pozwalają nie tylko na zmianę wyglądu karoserii, ale także na nieograniczoną personalizację powierzchni, którą dysponujemy.

─ Oklejanie samochodu folią pozwala nadać mu indywidualny i niepowtarzalny wygląd, który ograniczony jest tylko naszą wyobraźnią – mówił podczas pokazu Rafał Żmuda, certyfikowany trener 3M z Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnego 3M – The Wrap Center. ─ Kluczem do udanego i szybkiego wykonania car wrappingu jest oczywiście jakość stosowanych folii i powierzenie wykonania procesu wykwalifikowanym specjalistom. Nakładanie na karoserię folii gorszej jakości i bez przeszkolenia może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Zmiana koloru aut, inaczej car wrapping, pozwala odmienić wygląd pojazdu przez częściową lub całkowitą zmianę koloru pojazdu za pomocą folii. Możliwe jest także oklejenie pojedynczych elementów (np. lusterka, zderzak, maska) lub oklejenie pojazdu dowolną grafiką zadrukowaną na folii graficznej do aplikacji na pojazdach. To ostatnie rozwiązanie doskonale sprawdza się także w przypadku firm, które chciałyby oznaczyć pojazdy służbowe poprzez całkowite lub częściowe ich oklejenie.

─ Coraz więcej ludzi interesuje się oklejaniem nawet drobnych elementów, dlatego rozpoczęliśmy sprzedaż internetową folii 3M również na metry – powiedział Tomasz Zachariasz z firmy folia-samochodowa.pl. – Dzięki temu zapewniamy dostęp zarówno do pełnej palety ponad 100 kolorów folii 3M do zmiany koloru pojazdów, jak i do folii graficznej 3M do zadruku oraz laminatów, już od jednego metra bieżącego.

Firma 3M wspólnie z partnerami – Certyfikowaną Drukarnią Wielkoformatową DPSdruk.pl, oferującą wydruki z gwarancją 3M™ MCS™, Certyfikowanym Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnym 3M – The Wrap Center, oraz dystrybutorem folii 3M – firmą folia-samochodowa.pl – przedstawiła niedawno najnowsze rozwiązania w zakresie folii do car wrappingu: laminaty serii 8900 z fakturą 3D, a także przypomniała o kultowych seriach do zmiany koloru pojazdu – 3M™ 1080 oraz 3M™ 1380.

Rozwiązania w zakresie folii graficznych oraz narzędzi do aplikacji zdobyły aż trzy prestiżowe nagrody The Prize for Innovations, w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. Medale przyznano za odblaskową folię graficzną do oklejania pojazdów 3M™ Scotchlite™ 780mC-10R oraz za wylewaną folię graficzną 3M™ IJ180mC (obie z zadrukiem w technologii HP Latex). Trzecim medalem doceniono fenomenalne rozwiązanie jakim są taśmy do bezpiecznego cięcia folii 3M™ Knifeless.

─ Innowacyjne produkty, to podstawa filozofii naszej marki. Folie 3M łączą w sobie zaawansowane technologicznie rozwiązania, które ułatwiają ich aplikację, zapewniają szeroki wybór możliwości wizualnych, a przy tym – są wyjątkowo trwałe. W tym roku nagrodzono rozwiązania 3M aż trzema srebrnymi statuetkami w kategorii „Nowe trendy w poligrafii i reklamie”. To dla nas powód do dumy, ale także dowód uznania dla jakości naszych produktów – powiedziała Martyna Taczanowska z firmy 3M.

Personalizować możemy nie tylko samochody, ale także jachty, łodzie, wnętrza oraz zewnętrzne ściany budynków. Nawet takie powierzchnie jak tynk strukturalny czy cegła nie stanowią problemu dla folii 3M. Zastosowane w nich rozwiązania takie, jak  Controltac™ (szklane mikrokulki w kleju pozwalają na łatwe pozycjonowanie folii przy aplikacji) oraz Comply™ (kanaliki w warstwie kleju umożliwiają odprowadzenie nagromadzonego powietrza) pozwalają na niezwykle łatwą, dokładną i szybką pracę z materiałami oraz osiągnięcie bezbłędnego efektu.

– Folie graficzne do zadruku muszą charakteryzować się najwyższą jakością i wytrzymałością, a jednocześnie być łatwe w aplikacji. Nie bez znaczenia jest także gwarancja. Te wszystkie warunki spełniają produkty 3M. – dodał Piotr Kaczyński z Certyfikowanej Drukarni Wielkoformatowej DPSdruk.pl – W przypadku folii do zadruku, materiały użyte w procesie mogą wpłynąć na trwałość zaaplikowanego produktu. Folie 3M objęte są gwarancją w systemie 3M™ MCS™ – drukując w certyfikowanych punktach, można liczyć na sprawdzony system uważnie produkowanych komponentów, nie martwiąc się o efekt końcowy.

Zarówno zmiana koloru auta, jak również oklejanie pojazdów zadrukowaną folią graficzną oraz oklejanie innych powierzchni, to nieograniczone możliwości indywidualizacji i nadawania im charakteru dokładnie według naszych potrzeb. Cała operacja jest relatywnie szybka oraz w wielu wypadkach – w pełni odwracalna. Czy może być lepszy sposób na personalizację powierzchni?

Więcej informacji www.3MCentrumInspiracji.pl.

Przeczytajcie materiał z ostatniego Raportu Dostawców o najnowszych trendach w car wrappingu TUTAJ.

 KL