Artykuły Promocyjne, Nowości

Teksylne nowości od Amatec

Na ubiegłorocznych targach Fast Textile firma Amatec zaprezentowała dwie nowości, drukarkę DTG Kornit Storm Hexa oraz Kornit Allegro.

Kornit Storm Hexa to, jak informuje dostawca, to najlepsza obecnie na świecie drukarka DTG do odzieży i wykrojów. Wśród konkurencji wyróżnia ją 30% szerszy zakres kolorystyczny dzięki zastosowaniu dwóch kolorów dodatkowych: czerwonego i zielonego (CMYKRG). W porównaniu do innych drukarek Kornita (w tym poprzednika, modelu Storm II), Storm Hexa zużywa kilkukrotnie mniej farby na konserwację, dzięki jej pełnej cyrkulacji w całym układzie włącznie z głowicami, także podczas postoju. Dodatkowo dzięki recyrkulacji zwiększona jest znacznie żywotność głowic. Inne nowości to: system szybkiej wymiany stołów, 4-litrowe zbiorniki na farbę i wbudowany nawilżacz.

Kornit Allegro to natomiast drukarka pigmentowa do metrażu. Dzięki opatentowanym farbom pigmentowym własnej produkcji oraz opatentowanej metodzie utrwalania wydruku cyfrowego na bieżąco (fixation on the fly = FOF), Kornit Allegro to jedyne na świecie, kompletne rozwiązanie do drukowania na tekstyliach z roli bez konieczności przygotowywania materiału przed wydrukiem (gruntowanie) oraz bez konieczności obróbki po wydruku (pranie, parowanie, impregnowanie). Jeden zestaw farb NeoPigment INTENSO stosowany w Kornit Allegro nadaje się do druku na wszystkich nie hydrofobowych materiałach, takich chociażby jak: bawełna, len, wiskoza, poliester, nylon, jedwab, wełna i dowolne mieszanki powyższych.

www.amatec.pl

Więcej nowości z Fast Textile w najnowszym Raporcie Dostawców – pobierz bezpłatnie TUTAJ.

KL