Artykuły, Wielki Format

Jakość zaklęta w wodzie, czyli za co kochamy druk lateksowy

O zaletach lateksowego druku mówi się często i dużo, jeśli jednak nie wiemy, na czym dokładnie polega ta technologia, trudno nam będzie zrozumieć niekończące się zachwyty pod jego adresem. A trzeba przyznać, że są one jak najbardziej zasłużone. Druk lateksowy okazał się bowiem prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem i aż trudno w to uwierzyć, że mogliśmy bez niego funkcjonować!

Druk lateksowy hp – na czym polega jego fenomen?

Woda. Tak właśnie brzmi odpowiedź na nasze pytanie. Jak to możliwe? Stworzony przez Firmę HP lateksowy druk wielkoformatowy bazuje tylko i wyłącznie na ekologicznych tuszach, które pozbawione są szkodliwych substancji chemicznych. Zamiast wysoko toksycznych rozpuszczalników, które są nie tylko łatwopalne, ale charakteryzują się także nieprzyjemnym zapachem, zaczęto stosować wodę. Dzięki skonstruowaniu odpowiednich drukarek i ploterów, które obsługują tusze na bazie wody, możliwe stało się tworzenie bezpiecznego, bezwonnego i ekologicznego druku, który jakością przewyższa stosowane do tej pory chociażby tusze solwentowe.

3 x B – bezpieczny, bezwonny i błyskawiczny

Stworzony przez Firmę HP druk lateksowy jest bezpieczny zarówno dla pracowników obsługujących maszyny, ponieważ nie wydziela toksycznych substancji, jak i dla użytkowników, bezwonny, ponieważ rozpuszczalnikiem jest woda oraz błyskawiczny, ponieważ już kilka chwil po wydruku wzór jest suchy i gotowy do użytku. To jednak nie koniec jego zalet. Dzięki temu, że druk jest niezwykle wytrzymały na szkodliwe czynniki zewnętrze, jak woda, wilgoć czy promienie słoneczne, może być spokojnie wykorzystywany do tworzenia wydruków zewnętrznych.

Co więcej druk wielkoformatowy zachowuje niewiarygodną wyrazistość bez względu na wielkość powierzchni, co pozwala na tworzenie billboardów i szyldów zupełnie nowej jakości. Szeroka gama kolorystyczna i możliwość uzyskania intensywnie nasyconych barw sprawia, że druk lateksowy nie ma sobie równych. Jego niesamowita elastyczność jest z kolei nie do przecenienia jeśli chodzi o tworzenie samoprzylepnych folii używanych do oklejania samochodów, ciężarówek czy motocykli.

Nowoczesna technologia pod naszym dachem

W domu technologię tę docenimy sięgając po fototapety, obrazy drukowane na płótnie, plakaty czy dekoracyjne naklejki na ściany, meble i laptopy. Lateksowy druk fototapet sprawia, że otrzymują nie tylko niezwykle intensywne kolory, ale stają się także odporne na takie czynniki jak wysoka temperatura w kuchni, wilgoć w łazience czy promienie słoneczne w salonie. Bryty są także odporne na uszkodzenia i zadrapania co znacznie ułatwia montaż tapety. Druk lateksowy hp pozwala także na stworzenie wzoru z dowolnie wybranego zdjęcia czy własnoręcznie wykonanego projektu, dzięki czemu możesz zamówić obraz na płótnie z wakacyjną fotografią lub plakat z zaprojektowaną przez Ciebie grafiką.

Nie tylko druk fototapet


 

Mówiąc o druku lateksowym nie sposób nie wspomnieć, że umożliwia on wykonywanie nadruków na praktycznie każdej powierzchni i materiale co zasługuje na specjalne uznanie. Dzięki Firmie HP możemy teraz drukować nie tylko na folii, papierze i płótnie, ale także na bawełnie, drewnie, blachach, skórze a nawet szkle. Otwiera to przed nami wprost niekończące się możliwości tworzenia zaskakujących reklam czy dekoracji, tworzy nieograniczone pole do popisu naszej kreatywności i wynosi druk wielkoformatowy na zupełnie nowy poziom!  

Atrykuł przygotowany we współpracy z myloview.pl

KL