Druk Cyfrowy, Nowości

Maszyna Fujifilm Jet Press 720S w amerykańskiej drukarni Classic

W ostatnim czasie park sprzętowy amerykańskiej drukarni Classic wzbogacił się o inkjetową maszynę cyfrową Fujifilm Jet Press 720S. O jej wdrożeniu zadecydowali ostatecznie klienci tego przedsiębiorstwa, którzy – na zaproszenie kierownictwa drukarni – aktywnie uczestniczyli w wybieraniu dostawcy nowego urządzenia. Wysoka jakość wydruków, które oceniali dawała im przekonanie, że pochodzą z maszyny offsetowej. Tymczasem były to prace wykonane w urządzeniu Fujifilm, które właścicielom firmy z kolei zaimponowało nie tylko jakością, ale również stabilnością.

Classic to drukarnia działająca od ponad 35 lat, specjalizująca się w drukowaniu zaawansowanych, wysublimowanych zleceń m.in. w technologii cyfrowej. Nie boi się wdrażać innowacyjnych i przełomowych rozwiązań, co doceniają również jej klienci. Nieustannie inwestuje w nowe technologie, systematycznie poszerzając swoje możliwości i oferując swoim klientom coraz więcej usług oraz produktów wysokiej jakości. Wśród zleceniodawców tego przedsiębiorstwa znajdują się globalne marki z listy Fortune 500, reprezentujące m.in. branże motoryzacyjną czy modową.

Jak zapewnia Jeff Hernandez, wiceprezes firmy Classic maszyna Jet Press 720S znakomicie wpisała się w funkcjonującą tu infrastrukturę i spełniła oczekiwania właścicieli drukarni. Procedura wyboru nowego urządzenia, drukującego w technologii cyfrowej była w tym przypadku dość specyficzna. Po gruntownym przeanalizowaniu dostępnych na rynku ofert, na krótkiej liście dostawców znalazło się dwóch producentów. Wówczas w roli oceniających wystąpili kluczowi klienci firmy Classic, którzy wydruki z maszyny Fujifilm uznali za najlepsze, jakością dorównujące tym realizowanym w technice offsetowej. – Pod względem stabilności kolorystycznej na rynku nie ma lepszej maszyny. Dotyczy to zwłaszcza koloru szarego (PMS 436). Zresztą Jet Press 720S oferuje wręcz zdumiewającą zdolność do właściwej kalibracji kolorów z całej biblioteki Pantone. To bardzo solidne rozwiązanie, a zastosowana w nim technologia to prawdziwa rewolucja. W naszej ocenie Jet Press 720S drukuje lepiej niż maszyna offsetowa – w podobnym tonie wyraża się o niej Jeff Hernandez.

Maszyna Jet Press 720S nie tylko uzupełniła park sprzętowy drukarni Classic, ale też pozwoliła jej wejść na nowe rynki i realizować zupełnie nowe zlecenia.  – Otworzyła ona przed nami wiele nowych drzwi – przyznaje Jeff Hernandez. – Dzięki niej staliśmy się bardziej efektywni kosztowo w zakresie prac niskonakładowych, a jednocześnie skróciliśmy czas narządzania o 90%. Obecnie firma Classic jest w stanie zaproponować swoim klientom różnorodne prace – również te bardzo wysublimowane pod względem projektu. Realizuje zlecenia personalizowane oraz wykonuje zamówienia specjalne.

Format arkusza (od 545 x 394 do 750 x 532 mm) i prędkość sięgająca 2700 ark. B2/h, sprawiają, że – zdaniem producenta – Jet Press 720S jest optymalnym rozwiązaniem dla drukarń, poszukujących maszyny zapewniającej wysoką jakość i trwałość (cechy charakterystyczne dla technologii offsetowej), które – w połączeniu z wszechstronnością – umożliwiają obsługę nawet najkrótszych nakładów. – Spisują się one bez zarzutu, co daje znakomite świadectwo stworzonej przez Fujifilm technologii Dimatix SAMBA. Dzięki temu maszyna pracuje u nas niemal bez przerwy, zapewniając najlepszy pod względem sprzedażowym wydruk cyfrowy na rynku – mówi Jeff Hernandez.

– Nasza współpraca z Fujifilm trwa już ćwierć wieku. Jesteśmy wieloletnim użytkownikiem m.in. produkowanych przez tę firmę płyt offsetowych Superia LH-PJ. Wszystkie stosowane przez nas rozwiązania Fujifilm zapewniają wysoki poziom stabilności i proekologiczności. Naszym zdaniem wyróżniają się one na tle innych produktów dostępnych na rynku. Fujifilm to niezwykle innowacyjna firma, zawsze wyprzedzająca innych graczy rynkowych w przyszłościowym myśleniu – podsumowuje Jeff Hernandez.

http://www.fujifilm.eu/pl

KL