Druk Cyfrowy, Nowości

Walter Digital inwestuje w Ricoh Pro VC60000

Walter Digital zainwestowało w Ricoh Pro VC60000. Urządzenie ma zagwarantować firmie zwiększenie efektywności i produktywności pracy.

Cyfrowo-offsetowa, rodzinna drukarnia z Niemiec istnieje na rynku poligraficznym od ponad 70 lat i jest zarządzana przez dwóch braci – Axela oraz Felixa Walterów. Firma specjalizuje się w wysokiej jakości wydrukach mailingów, materiałów marketingowych oraz podręczników.

– Dzięki Ricoh Pro VC60000 nasi klienci będą korzystać z technologicznej platformy, która łączy w sobie zalety produkcji cyfrowej i offsetowej – powiedział Axel Walter.

Ricoh Pro VC60000 jest w stanie wyprodukować prawie 100 tysięcy stron A4 na godzinę. Urządzenie wyposażono w głowice wykorzystujące technologię kropli na żądanie oraz atramenty pigmentowe o wysokiej gęstości. Wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej głowice pozwalają na druk o rozdzielczości 1200 na 1200 dpi. System pozwala na druk zarówno na papierach przeznaczonych do druku atramentowego, powlekanych i niepowlekanych nośnikach offsetowych oraz papierze z recyklingu o gramaturze do 250 g.

– Inwestujemy w urządzenie, które w przyszłości ma stać się w pełni zintegrowaną częścią naszego procesu produkcyjnego. Jako dostawca rozwiązań dla bardzo zróżnicowanych klientów, staramy sie sprostać ich oczekiwaniom i stawianym przed nami zadaniom z wielu dziedzin, w tym zarówno przetwarzania danych, jak i logistyki. Ta inwestycja jest naturalnym krokiem w rozwoju naszych możliwości druku produkcyjnego – dodał Felix Walter.

www.ricoh.pl

KL