Druk Cyfrowy, Nowości

Drukarnia Quad/Graphics w Dallas inwestuje w cyfrową maszynę Fujifilm

Północnoamerykański oddział Fujifilm poinformował o wdrożeniu cyfrowej maszyny Jet Press 720S w drukarni należącej do międzynarodowej grupy Quad/Graphics. Mieści się ona w Dallas w stanie Teksas. Zakład specjalizuje się w wysokojakościowej produkcji – realizowanej w niskich nakładach oraz w trybie „na żądanie” – takich pozycji jak: katalogi, raporty roczne, instrukcje obsługi, okólniki, książki oraz materiały typy direct mail. Świadczy on jednocześnie kompleksową obsługę, uwzględniającą pakowanie i wysyłkę gotowych produktów pod wskazane przez klienta adresy.

– Dzięki uruchomieniu maszyny Jet Press 720S nasza drukarnia w Dallas przechodzi proces transformacji – mówi Tim Ohnmacht, prezes Quad/Graphics odpowiedzialny za dział Marketing Solutions. – Ten zakład poligraficzny, znany wcześniej pod nazwą Williamson Printing Company, zyskał swoją reputację dzięki wysokiej jakości pracom wykonywanym w technikach konwencjonalnych: offsetowej arkuszowej i zwojowej. Od wielu lat z powodzeniem obsługuje liczne agencje reklamowe i kreatywne. Wzbogacenie parku sprzętowego o maszynę Jet Press 720S oraz kompletną linię do oprawy cyfrowych wydruków powoduje, że stajemy się dostawcą kompleksowych usług, uwzględniających wciąż rosnące potrzeby współczesnych organizacji marketingowych.

Za sprawą formatu zadrukowywanych arkuszy (od 545 x 394 do 750 x 532 mm) i wydajności rzędu 2,7 tys. arkuszy B2/h, drugiej generacji maszyna arkuszowa Jet Press 720 S – zdaniem producenta – jest optymalnym rozwiązaniem dla drukarń takich jak Quad/Graphics.Poszukują one urządzeń drukujących oferujących wysoką jakość i trwałość– cechy charakterystyczne dla maszyny offsetowej, połączone ze wszechstronnością umożliwiającą obsługę nawet najkrótszych nakładów.

-Największą zaletą maszyny Jet Press 720S jest jej jakość – dodaje George Forge, dyrektor wykonawczy ds. druku cyfrowego w firmie Quad/Graphics. – Pracując w technologii cyfrowej zapewnia ona wydrukom wygląd niemal dorównujący offsetowi. Co więcej, oferuje właściwe przejścia tonalne i wyraziste obrazy na różnorodnych podłożach, m.in. niepowlekanych i wysokogramaturowych. Codziennie produkujemy personalizowane, wielokolorowe materiały poligraficzne dla niezwykle wymagających klientów takich jak sieci sprzedaży, firmy motoryzacyjne, prywatne uczelnie czy ośrodki wczasowe. Byłyby one trudne do wykonania w innym urządzeniu, tymczasem Jet Press 720S radzi sobie z nimi doskonale, zapewniając nam przewagę konkurencyjną.

Wdrożenie maszyny Fujifilm oznacza dla Quad/Graphics zupełnie nowe możliwości, także w kontekście wejścia na nowe rynki. – To dla nas niezwykle ekscytujący okres – przekonuje Brian Badillo, regionalny wiceprezes ds. sprzedaży Quad/Graphics, zaznaczając jednocześnie, że maszyna Jet Press 720S jest unikalna w całym regionie Dallas. – Dzięki tej instalacji możemy prowadzić z naszymi kontrahentami negocjacje na zupełnie nowym poziomie, także w kontekście możliwości działań marketingowych, jakie pojawiły się za sprawą tego urządzenia. Innowacyjność J Press 720S daje nam do ręki nowe argumenty, choćby w postaci nowych opcji technologicznych, aplikacji oraz rozwiązań, które wywołują zupełnie inny poziom percepcji. Ta technologia to dla nas prawdziwy wyróżnik na rynku.

Brian Badillo podkreśla jednocześnie wysoki poziom współpracy z firmą Fujifilm: – Jesteśmy znani z wysokiej jakości, natomiast za sprawą Jet Press 720S będziemy w stanie zaproponować naszym klientom także wartość dodaną, zarówno dziś jak i w przyszłości. Zwłaszcza, że otrzymujemy od Fujifilm fantastyczne wsparcie techniczne i sprzedażowe. Warto bowiem podkreślić udział przedstawicieli firmy w szkoleniach i edukowaniu naszego zespołu, który przez lata oferował tradycyjne usługi bazujące na druku offsetowym. Dzięki temu nasi pracownicy są w stanie zaproponować teraz klientom zupełnie nowy rodzaj usług, opartych na nowej technologii. Fujifilm to nasz strategiczny partner w osiągnięciu tego celu.

www.fujifilm.eu/pl

KL