Artykuły Promocyjne, Nowości

Epson zaprasza na Heimtextil 2017

Na targach Heimtextil firma Epson zademonstruje najnowocześniejsze drukarki do tekstyliów, które spełniają wymagania klientów, zapewniając wszechstronne, niedrogie w eksploatacji i zrównoważone rozwiązania produkcyjne. Epson oferuje szereg rozwiązań tego rodzaju, stanowiących połączenie kunsztu technicznego, głowic drukujących Epson Micro Piezo oraz specjalnych tuszy. Oferta firmy obejmuje różnorodne urządzenia, od podstawowych drukarek cyfrowych do krótkich serii, po wysokiej jakości rozwiązania produkcyjne.

Po raz pierwszy na targach Heimtextil firma Epson zademonstruje innowacyjną cyfrową drukarkę produkcyjną Monna Lisa®. W ciągu ostatnich 10 lat drukarka Monna Lisa zmieniła obraz rynku drukowania na tekstyliach, gdyż w porównaniu do innych pionierskich rozwiązań, które pozwalały jedynie na tworzenie próbek lub krótkich serii, umożliwiła niezawodną produkcję materiałów na pełną skalę produkcyjną. Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę Robustelli z użyciem głowic drukujących Epson oraz tuszów Genesta®, które zostały zaprojektowane przez Epson we współpracy z firmą For.Tex. W efekcie Monna Lisa jest unikatowym, kompletnym rozwiązaniem przeznaczonym na rynek profesjonalny. Drukarka jest oferowana w trzech szerokościach (180, 220 i 320 cm) i zapewnia użytkownikom szereg korzyści, w tym przyśpieszenie procesu produkcyjnego, możliwość drukowania własnych wzorów na dowolnej tkaninie oraz niski koszt przygotowywania próbek. 

Do chwili obecnej, z użyciem tuszy pigmentowych Genesta wydrukowano już trzy miliony metrów kwadratowych tekstyliów: na targach Heimtextil będzie można zobaczyć model Monna Lista T16 o szerokości 160 cm, wyposażony w ośmiokolorowe tusze pigmentowe Genesta, który będzie drukować produkty do zastosowań domowych na naturalnych tkaninach. Na oczach odwiedzających będziemy produkować wysokiej jakości tekstylia, cechujące się dużą dokładnością kolorów, jednorodnością, a także odpornością na ścieranie i blaknięcie. Drukowanie za pomocą drukarki Monna Lista i tuszy pigmentowych Genesta nie wymaga prasowania ani prania tkanin, dzięki czemu cały proces jest przyjazny dla środowiska i spełni potrzeby firm branżowych, które chcą koncentrować się na zrównoważonych dla środowiska technikach produkcyjnych.

Oprócz tego Epson przedstawi SC-F9200 z serii urządzeń Surecolor – niedrogą i łatwą w obsłudze 64-calową drukarkę sublimacyjną. Ta wszechstronna maszyna jest stworzona do produkowania niewielkich lub średniej wielkości rzutów tkanin o wysokiej jakości, a także do sublimacji własnych wzorów na twardych materiałach, takich jak szklane osłony do kuchenek, blaty, kubki, sztućce, wazony lub podkładki. SC-F9200 jest drukarką z czterokolorowymi tuszami UltraChrome DS z intensywną czernią HDK, wyposażoną w dwie głowice drukujące Epson PrecisionCore, zapewniającą powtarzalność i niezawodność rezultatów połączoną ze wspaniałą wiernością i wyrazistością kolorów.  Odwiedzający będą mieli także okazję obejrzeć model SureColor SC-F2000 do bezpośredniego druku na tkaninach, który na oczach wszystkich będzie produkować ręczniki, fartuchy, poduszki oraz torby – wszystko na żądanie i w przeciągu kilku minut.

Firma Epson nawiązała bliską współpracę z projektantami oraz szkołami designu z całego świata, aby odkrywać moc cyfrowego druku w przemysłach mody i dekoracji. Na potrzeby targów Heimtextil forma nawiązała współpracę z czterema młodymi projektantami tkanin z Europy w ramach inicjatywy “Design for Living”, którzy zademonstrują wszechstronność oraz potencjał technologii druku cyfrowego, tworząc szereg różnorodnych produktów na bazie tkanin. Odwiedzający będą mogli obejrzeć niestandardowy wzór jednego z młodych inżynierów wykorzystany na różnorodnych tkaninach i produktach domowych, jako demonstrację swobody i wszechstronności, zapewnianą producentom i projektantom przez produkty firm Epson i Robustelli. 

– Branża tkanin stawia obecnie na możliwość wyboru i indywidualizacji produktów, a wszechstronne modele sublimacyjne i drukujące na tkaninach naturalnych marki Epson spełniają właśnie te potrzeby. Możliwość drukowania na szerokim zakresie tkanin wełnianych, lnianych, bawełnianych, jedwabnych i poliestrowych, a także najnowsze osiągnięcia cyfrowej technologii drukowania firmy Epson sprawiają, że obecnie możemy drukować żywe, trwałe wzory o wysokiej jakości w dowolnym nakładzie. Zamierzamy zapewnić projektantom, producentom i sprzedawcom możliwość produkcji wysokiej jakości produktów o indywidualnych charakterze za niewielkie pieniądze i w krótkim czasie, pozwalając im szybko dostosowywać się do nowych trendów na rynku – powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson.

www.epson.pl

KL