Artykuły Promocyjne, Nowości

Mimaki dodaje popularną opcję Kebab do nowej rodziny drukarek MkII

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosił, że udostępni swoją popularną opcję Kebab na urządzeniach UJF-3042 MkII oraz UJF-6042 MkII, należących do najnowszej generacji płaskich drukarek UV.

Wykorzystanie wałków obrotowych pozwala na używanie rodziny drukarek MkII firmy Mimaki do bezpośredniego drukowania na różnego rodzaju przedmiotach o cylindrycznym kształcie. Opcja ta jest również dostępna w przypadku drukarki UJF-7151 plus. Urządzenie UJF-3042MkII jest kompatybilne z modelem Kebab MkII, podczas gdy model MkII L jest wymagany w przypadku drukarek UJF-6042MkII oraz UJF-7151 plus. Oferowane rozwiązanie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości drukowania na przedmiotach o cylindrycznym kształcie i średnicy od 10 mm do 110 mm, włączając w to butelki od wina i wody, pieczęcie, świeczki, butelki na kosmetyki i wiele innych, co sprawia, że wytwarzanie oryginalnych, przygotowywanych na żądanie produktów jest możliwe i opłacalne nawet, gdy w grę wchodzi produkcja tylko jednego takiego przedmiotu.

– Nasi klienci byli bardzo kreatywni w wykorzystaniu opcji Kebab – powiedział Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w firmie Mimaki EMEA. – Dla wielu otworzyła ona nowe kanały biznesowe i wygenerowała źródła dochodów. Dobry przykład stanowią butelki na kosmetyki. Z powodu wielu przepisów, które różnią się pomiędzy poszczególnymi krajami, produkcja krótkich serii butelek na kosmetyki staje się coraz powszechniejsza. Opcja Kebab sprawia ponadto, że opłacalne jest produkowanie jednorazowych, bezpośrednich nadruków na etykietach. Może to być spersonalizowana butelka lub butelka upamiętniająca specjalne wydarzenie, którą można wykorzystać jako prezent. Drukowanie bezpośrednio na butelkach do wina jest również popularne, na przykład przy personalizacji butelek przeznaczonych na przyjęcie weselne lub inne szczególne wydarzenie. Zarówno Mimaki, jak i nasi klienci są bardzo podekscytowani możliwościami, jakie oferuje opcja Kebab i dlatego właśnie postanowiliśmy dodać ją do najnowszej generacji naszych drukarek.

Możliwości drukowania nowej generacji

Nowe drukarki UJF-3042 MkII i UJF-6042 MkII charakteryzują się prędkościami druku o 20% większymi niż ich poprzedniczki. Urządzenia te, podobnie jak większość drukarek Mimaki, mogą również wykorzystywać różne rodzaje atramentu, co zapewnia obsługę bardzo szerokiej gamy zastosowań. Oprócz trwałych atramentów, które dobrze przylegają do szkła i innych podłoży dzięki opcji Kebab, atramenty LUS-120 mogą również być wykorzystywane do drukowania na miękkich powierzchniach takich jak przełączniki membranowe lub futerały na smartfony, ponieważ mogą rozciągnąć się nawet o 170% bez pękania w przypadku ściśnięcia lub złożenia. Co więcej, atramenty sztywne LH-100 idealnie nadają się do akcesoriów i produktów biurowych, które muszą być bardzo odporne na ścieranie. Te atramenty, używane wraz z atramentami podkładowymi PR-200 firmy Mimaki, są również doskonałym wyborem do druku na szkle, metalu i żywicach, które tradycyjnie sprawiały problemy atramentom utwardzanym UV. Dzięki Mimaki Clear Control (MCC) przezroczysty lakier może być używany do uwydatnienia niektórych obszarów lub całej powierzchni albo do zapewnienia wypukłości (przez nałożenie kilku warstw).

Szczegóły

W celu poprawy wydajności i zyskowności w laboratoriach, firmach detalicznych i zakładach poligraficznych nowe drukarki UJF-3042 MkII i UJF-6042 MkII:

  • zapewniają o 20% większą prędkość drukowania niż aktualne modele oraz mogą drukować na obiektach o grubości do 153 mm;
  • mają zaawansowane rozwiązania mechaniczne, w tym stół, który przemieszcza się podczas drukowania w celu zmniejszenia wibracji drukarki, co zapewnia precyzyjne nanoszenie atramentu i druk wysokiej jakości na szerokiej gamie obiektów i materiałów;
  • umożliwiają ustawienie rozszerzeń kolorystycznych w oprogramowaniu RasterLink w celu lepszego odwzorowania kolorów – co zapewnia bardziej realistyczne i spójne kolory oraz jaśniejsze odcienie skóry;
  • zapewniają bezproblemowe działanie dzięki automatycznemu wykrywaniu i czyszczeniu zatkanych dysz, zastępując je dobrymi dyszami podczas tego procesu, co pozwala na ciągłe drukowanie i redukuje odpady z powodu wadliwych dysz. Mimaki Circulation Technology (MCT) uruchamia cyrkulację białego atramentu w regularnych odstępach czasu, aby zapobiec sedymentacji pigmentu, która może prowadzić do nieprawidłowego działania dysz;
  • co szczególnie ważne w środowiskach detalicznych, całkowicie zakryty stół w tych nowych drukarkach poprawia bezpieczeństwo przy jednoczesnym zachowaniu jakości druku, ponieważ zapobiega przedostaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń do systemu.

– Oczekujemy, że rynek dobrze zareaguje na dostępność opcji Kebab dla tych nowych drukarek oraz czekamy, aby poznać kreatywność naszych klientów w zakresie bezpośredniego drukowania na obiektach o cylindrycznych kształtach, które pozwoli im dodać wartość do swoich przedsiębiorstw – dodał Horsten.

www.mimakieurope.com

KL