Druk Cyfrowy, Nowości

Ricoh rozszerza oprogramowanie Ricoh TotalFlow

Ricoh ogłosiło rozszerzenie autorskiego oprogramowania o sześć nowych zestawów rozwiązań, które mają pomóc dostawcom usług druku poprawić wydajność pracy.

Oprogramowanie Ricoh TotalFlow łączące obszerne portfolio elastycznych i kompleksowych zestawów z zakresu zarządzania wydajnością zyskało nowe elementy. Starannie dobrany zbiór wspiera kluczowe obszary produkcyjne. Jednym z nowych rozwiązań jest TotalFlow Marketing, które wspomaga zarządzanie marką i marketingiem automatycznym. Przydatny w komunikacji z klientem jest z kolei zestaw TotalFlow CCM, natomiast TotalFlow Publishing umożliwia zautomatyzowanie przyjmowania zamówień oraz zarządzanie nimi z większą łatwością. Ostatnia nowość to zestaw TotalFlow CRD, czyli wyjątkowe rozwiązania dla drukarni, pozwalające zoptymalizować przygotowane zadania, zapewniając jednocześnie dostęp do pełnej gamy możliwości urządzeń produkcyjnych.

– Zestawy TotalFlow obejmują wypróbowane i przetestowane rozwiązania programowe przeznaczone do wspierania dostawców usług druku. Dzięki naszym klientom i ich opiniom stworzyliśmy rozwiązania, które naszym zdaniem najlepiej spełnią ich wymagania – powiedział Benoit Chatelard, Vice President, Production Printing, Ricoh Europe.

Aplikacja TotalFlow Supervisor

Ricoh uruchomiło również aplikację mobilną TotalFlow Supervisor, która ma zapewnić europejskim dostawcom usług druku raporty dotyczące stanu druku niezależnie od marki i modelu urządzenia. Program pozwala na monitorowanie wszystkich prac za pomocą pulpitu nawigacyjnego, który wyświetla stan drukarki, w tym poziom zużycia tonera i papieru, liczbę wykonanych wydruków oraz podgląd kolejki prac do wydruku.

Aplikację w języku angielskim można pobrać za darmo ze sklepów Apple Store (iOS) oraz Google Play (Android). Polska wersja programu pojawi się w lutym/marcu 2017 roku.

www.ricoh.pl

KL