Druk Cyfrowy, Nowości

Epson uruchamia nowa fabrykę głowic do druku atramentowego

Akita Epson Corporation, spółka należąca do grupy Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) świętuje zakończenie budowy nowej fabryki. Inwestycja pochłonęła 3,4 miliarda jenów i potroi zdolności produkcyjne Epson w zakresie dostarczania na rynek głowic drukujących. Budowa fabryki rozpoczęła się w październiku 2015 roku, by w tym miesiącu uruchomić pracę.

Technologia druku atramentowego Micro Piezo marki Epson jest podstawowa dla produktów i usług Epson udostępnianych na rynkach biurowych, handlowych i przemysłowych. Głowice drukujące produkowane w nowej fabryce Akita Epson będą montowane w drukarkach atramentowych dla przedsiębiorstw, a także w drukarkach z wydajnym systemem ITS marki Epson.

Urządzenia wyposażone w system ITS spełniają potrzeby klientów, którzy potrzebują niedrogich rozwiązań do drukowania zapewniających jakość, z jakiej znane są produkty marki Epson. Produkty te trafiły po raz pierwszy na rynek w październiku 2010 r. Do czerwca 2016 r. sprzedano prawie 15 milionów sztuk. Sprzedaż na rynku produktów biurowych rośnie z roku na rok. To efekt rosnącego popytu na szybkie drukarki biznesowe, które zapewniają wyjątkową jakość druku, a jednocześnie cechują się mniejszym zużyciem energii, zapewniając niższe koszty wydruku w porównaniu z drukarkami laserowymi.

– Akita Epson to, będący częścią grupy Epson, zakład produkcyjny o zaawansowanych możliwościach technicznych, wykorzystywanych w ramach bliskiej współpracy z działem badań i rozwoju Epson – twierdzi Takashi Mitsui, przewodniczący Akita Epson. – Nasza fabryka jest ważnym elementem działalności produkcyjnej w ramach całej grupy Epson. Współpracujemy z innymi zakładami produkcyjnymi Epson w innych krajach, dzieląc się wiedzą nabytą podczas produkcji naszych produktów. Nasze linie produkcyjne zostały wyposażone w autorskie urządzenia Epson, zautomatyzowane i zracjonalizowane. Dzięki temu nowopowstała fabryka znacząco zwiększy nasze możliwości produkcyjne.

Epson nieustannie rozwija autorskie technologie i tworzy produkty i usługi oparte na elementach bazowych, które zachwycają klientów, przekraczając ich oczekiwania.

www.epson.pl

KL