Artykuły, Artykuły Promocyjne

3 edycja Fast Textile – relacja

W Nadarzynie pod Warszawą odbyła się trzecia edycja największego wydarzenia branży tekstylnej w Polsce, Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile. W ciągu 3 dni Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo wypełnili producenci, dystrybutorzy i importerzy tkanin, dzianin, maszyn i dodatków – łącznie 350 firm z 27 krajów oraz 24 000 zainteresowanych odwiedzających.

Targi Tekstylne to jedyne tego typu miejsce, gdzie można poznać wszystkie trendy na nadchodzące sezony oraz kupić wszystko, czego potrzeba do produkcji ubrań bezpośrednio od polskich i zagranicznych producentów. Podczas trzeciej edycji bogatą ofertę zaprezentowali przedstawiciele takich krajów, jak: Włochy, Francja, Turcja, Portugalia, Chiny, Bangladesz, Tajwan, Niemcy, Czechy, Słowacja, Uzbekistan, Dania, Grecja, Holandia, Estonia, Ukraina, Białoruś, Nigeria i Wielka Brytania. W ciągu trzech dni targowych Ptak Warsaw Expo zamieniło się w centrum kreowania trendów i nawiązywania relacji handlowych.

Przestrzeń Targów Fast Textile została podzielona na specjalne strefy branżowe: tkaniny, dzianiny, dodatki/akcesoria, maszyny, przędza, usługi i pawilony międzynarodowe. Fast Textile dało możliwość zapoznania się z najnowszymi wzorami, strukturami, surowcami i usługami wykorzystywanymi w przemyśle tekstylnym. Po raz kolejny pojawiła się też ekskluzywna Strefa Trendów, gdzie zebrano wszystkie nowości i najświeższe trendy w modzie i tekstyliach. Odwiedzający mogli zrelaksować się tutaj w otoczeniu nowocześnie zaaranżowanych wnętrz i ekspozycji zaprojektowanych w oparciu o trendy na rok 2017 z największych domów mody.

Najlepsi producenci i projektanci skorzystali z niepowtarzalnej okazji odwiedzenia Targów. Ptak Warsaw Expo odwiedził m.in. jeden z najbardziej cenionych projektantów polskiego świata mody, Maciej Zień, który na Fast Textile szukał materiałów do stworzenia swojej najnowszej kolekcji.

Dużą popularnością cieszyło się również Forum Tekstylne, podczas którego wybitni specjaliści prowadzili warsztaty i szkolenia, m.in. na temat oceny materiałów tekstylnych, druku sublimacyjnego, tworzenia marki czy trendów i innowacji w przemyśle tekstylnym. Stworzyło to kreatywną przestrzeń, gdzie można było wymienić się doświadczeniami i kierować własne pytania do grona profesjonalistów. Targi odwiedzili również uczniowie i studenci z całego województwa, którzy mieli unikalną szansę, aby zajrzeć za kulisy przemysłu odzieżowego.

Tradycją Targów Tekstylnych jest wręczenie Diamentów Fast Textile – prestiżowych nagród dla najlepszych wystawców. Jak co roku, nagrodziliśmy najlepszą jakość i najbardziej innowacyjne pomysły. Laureatami tegorocznych Diamentów Fast Textile zostali:

 • Innowacyjne Rozwiązanie Roku 2016: KUKA
 • Produkt Roku 2016: ALUBEST
 • Nowość Roku 2016: WIMAR TECH
 • Najlepszy Polski Wystawca: ALLCOMP
 • Najlepszy Zagraniczny Wystawca 2016: MERIDYEN (Turcja)
 • Kreator Trendów 2016: AZJA I KOSMOS, MARIA DĄBROWSKA

Podczas gali wieczornej odbyło się też rozdanie nagród The Best of PtakModa – zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Najlepszy producent odzieży damskiej: KLAUDIA STYL
 • Najlepsza kolekcja odzieży damskiej: PIMA
 • Najlepszy produkt z odzieży damskiej: SANDRA
 • Wyróżnienie: SABATEX
 • Wyróżnienie: BOG-MAR
 • Wyróżnienie: NEVEN

IV edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile, odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w dniach 16-18 listopada 2017.

OOH magazine był partnerem targów.

KL