Druk Cyfrowy, Nowości

Sharp z ofertą zarządzania usługami wydruku dla MŚP

Firma Sharp Electronics CEE wprowadziła na rynek nową ofertę z zakresu zarządzania usługami wydruku (Managed Print Services – MPS), która pomoże małym i średnim przedsiębiorstwom kontrolować i zoptymalizować środowisko druku.

We współpracy z klientami, Sharp opracował spersonalizowany pakiet usług, obejmujący odpowiednie urządzenia, oprogramowanie, usługi przechowywania dokumentów w chmurze, konsultacje w zakresie bezpieczeństwa dokumentów oraz bieżące zarządzanie. Komponenty i poziomy usług, oferowane w ramach elastycznego kontraktu, będą mogły być zmienione w dowolnym momencie.

­- Niemal każda mała i średnia firma potrzebuje drukować lub skanować dokumenty. Niestety rzeczywistość pokazuje, że większość nie ma ani czasu ani specjalistycznej wiedzy aby robić to w sposób optymalny. Największym problemem są tutaj niepotrzebne koszty administracyjne, o których nie każdy pamięta. Dzięki usługom Sharp MPS możemy zaoferować MŚP odpowiednie rozwiązania stosowane dotychczas wśród klientów Enterprise – mówi Maciej Tomaszewski, Country Sales Manager, Sharp Electronics CEE.

Usługi Sharp MPS opierają się na metodologii, którą możemy opisać w pięciu etapach: od oceny potrzeb klienta i zaproponowania rozwiązania, przez zmianę polityki drukowania, po bieżące zarządzanie i nieustanną optymalizację. Ta metodologia stanowi strategiczne ramy, stworzone dla zapewnienia elastyczności i możliwości dopasowania usług.

W ramach proponowanego rozwiązania Sharp może zaoferować wiele: optymalizację floty drukującej, wdrożenie systemu zarządzania drukiem i skanowaniem, opracowanie chmurowego obiegu dokumentów, stworzenie przeszukiwalnego repozytorium dokumentów, wdrożenie systemu synchronizacji plików i dokumentów i wiele innych. Firma Gartner szacuje, że proaktywne podejście do zarządzania środowiskiem druku może obniżyć koszty druku biurowego od 10 do 30%[1].

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp posiadają szeroki zakres zaawansowanych zabezpieczeń, które chronią informacje podczas ich tworzenia, udostępniania i przechowywania. Zabezpieczenia obejmują szyfrowanie danych na dysku twardym urządzenia, automatyczne usuwanie danych po określonym czasie, druk poufny z dysku, możliwość ustawiania haseł do plików, wielokrotne nadpisywanie danych, komunikacja SSL, czy zabezpieczenie dokumentów przed kopiowaniem. W ramach usług MPS, Sharp oferuje również: zabezpieczenie dostępu do chmur publicznych, oprogramowanie do druku podążającego czy bezpieczne współdzielenie plików i dokumentów w modelu BYOD (Bring Your Own Device).

Sharp posiada również usługi zarządzania treścią (Managed Content Services), które mogą być świadczone wspólnie z MPS. Przedsiębiorstwa mogą na przykład wykorzystać system zarządzania dokumentami Cloud Portal Office firmy Sharp oraz zintegrowane oprogramowanie do automatyzacji workflow dokumentów. Istotnym elementem MCS jest również zarządzanie komunikacją – tutaj Sharp może pochwalić się bogatym portfolio monitorów profesjonalnych, interaktywnych oraz oprogramowaniem do Digital Signage.

Więcej informacji  TUTAJ.

www.sharp.pl

KL