Druk Cyfrowy, Nowości

Epson rozwija ITS – premierowe modele L1455 i L605

Epson wzbogaca serię drukarek z systemem stałego zasilania w atrament w modele do druku dwustronnego, także w formacie A3. Nowe urządzenia przeznaczone są dla przedsiębiorstw różnej wielkości.

Firma Epson wzbogaciła swoją ofertę drukarek z systemem stałego zasilania w atrament (ITS), wprowadzając dwa nowe modele, L605 i L1455, przeznaczone dla małych firm i biur domowych. Oba urządzenia mogą drukować dwustronnie, co jest konsekwentnym krokiem w rozwoju funkcjonalności drukarek ITS,  co więcej,  model L1455  jest pierwszym urządzeniem firmy Epson typu 4 w 1 umożliwiającym zarówno drukowanie dwustronne w formacie A3, jak i skanowanie w formacie A3.

Funkcja automatycznego druku dwustronnego pozwala zmniejszyć zużycie papieru i pomaga obniżyć koszt eksploatacji. Drukarki Epson z systemem stałego zasilania w atrament już teraz zmniejszają koszty druku nawet o 90%[1], a nowa funkcja dodatkowo przyczyni się do zwiększenia oszczędności.

Opracowany z myślą o dużych nakładach druku pojemnik na atrament o wysokiej pojemności eliminuje konieczność korzystania z kartridży. Zamiast nich drukarki L605 i L1455 wyposażono w dwa zestawy dużych butelek z atramentem. Dzięki nim urządzenie L1455 może wydrukować do 10 500 stron[2], a L605 nawet 11 000 stron2 przy użyciu atramentu znajdującego się w zestawie. Rozwiązanie to sprawia, że drukarki ITS gwarantują wyjątkowo niski koszt wydruku strony, a dodatkowo można wydrukować ich znacznie więcej z użyciem jednego zestawu pojemników z atramentem.

 

Nowe drukarki mogą przynieść korzyści przedsiębiorcom nie tylko ze względu na oszczędności kosztów. Są również bezproblemowe w obsłudze, niezawodne i pozwalają uzyskać wysoką jakość wydruków. Oba modele, dzięki wykorzystaniu trwałej i niezawodnej technologii Micro Piezo oraz oryginalnym atramentom firmy Epson, zapewniają wyraźne i precyzyjne wydruki. Idealne do zastosowań biznesowych drukarki korzystają z szybkoschnących i niepozostawiających smug atramentów barwnikowych do druku kolorów i pigmentowych do czerni. Obie pracują z dużą szybkością, wynoszącą 13,7 str./min (L605) i 18 str./min (L1455)[3].

Urządzenia cechują się łatwością obsługi i niezawodnością, a specjalnie zaprojektowane zbiorniki są z nimi w pełni zintegrowane. Dla większej pewności użytkowników oba modele otrzymują gwarancję producenta na rok lub 50 000 stron wydruku.

 

 – Ustaliliśmy, że wśród małych firm i przedsiębiorców prowadzących biura w domu istnieje zapotrzebowanie na drukarki z systemem stałego zasilania w atrament i funkcją druku dwustronnego w formacie A3. Nasze modele L605 i L1455 zostały opracowane z myślą o zaspokojeniu tych potrzeb, dzięki czemu jeszcze więcej klientów może znaleźć produkty odpowiadające ich oczekiwaniom – mówi Martin Schibitzki, Channel Account Manager w Epson.

Drukarki L605 i L1455 są dostępne od października 2016 r. w cenie 1 638 oraz 5 100 PLN.

www.epson.pl

KL