Artykuły, Wielki Format

API TEXTILE LABoratory – relacja zdjęciowa z warsztatów druku na tekstyliach

Warsztaty przemysłowego druku na tekstyliach API TEXTILE LABoratory zakończone. W ciągu dwóch jednodniowych warsztatów przedstawiciele kilkudziesięciu firm poszerzali swoją praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat druku sublimacyjnego i druku bezpośredniego na tekstyliach.

W ramach warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się i praktycznie przetestować kilka gotowych linii produkcyjnych.

2 głowicowy ploter sublimacyjny EPSON SureColor SC-F9200 wraz z kalandrem Transmatic 7360 SPORT to wydajne połączenie japońskiej i włoskiej myśli technologicznej. Idealne zarówno do druku metrażowego jak i wykrojów.

Drugą propozycją urządzenia do przemysłowego druku sublimacyjnego był plotera Homer HM1800P o szerokości zadruku 1,80m. To propozycja dla firm, dla których prędkość druku ma znaczenie. Ten ploter drukuje 120m2 na godzinę. Uczestnicy warsztatów mogli na żywo zobaczyć jakość i stabilność druku już po termotransferze na kalandrze Transmatic. Myślę, że wyniki zadowoliły nawet najbardziej wymagający.

Kolejną propozycją dla uczestników API TEXTILE LAB był druk na bawełnie. Poza linią DTG od firmy EPSON drukującą na gotowych wyrobach, zaprezentowany został ploter Homer HM1800S przeznaczony do druku metrażowego na bawełnie z prędkością 60m2/h.

– Warsztaty praktyczne to bardzo pożądana forma zdobywania wiedzy i doświadczeń również w branży druk na tekstyliach. Przekonanie się naocznie jak wygląda praktyczna obsługa urządzeń, sprawdzenie jakości i stabilności druku oraz możliwość druku swoich plików na własnym materiale (czyli sprawdzenie możliwości realizacji własnych produktów) to kwestie, które przekonują klientów do uczestnictwa w wydarzeniach realizowanych takiej formule – podsumowuje Mariusz Wasiak, Marketing Manager w firmie API.PL.

OOH magazine był partnerem wydarzenia.

www.api.pl

KL