Etykiety i opakowania, Nowości

UPM Raflatac zwiększa potencjał produkcyjny

UPM Raflatac umacnia swoją pozycję poprzez budowę nowej linii powlekania w fabryce laminatów etykietowych w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. Powstanie nowej linii powlekania, przy jednoczesnej rozbudowie linii do transportu materiałów i parku maszynowego urządzeń tnących, pozwoli firmie sprostać zwiększonemu popytowi na samoprzylepne laminaty etykietowe w Europie. Uruchomienie produkcji na nowej linii planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku.

– To znacząca inwestycja, która pozwoli nam zaspokoić rosnący popyt naszych klientów w Europie. Będziemy mogli jeszcze lepiej wykorzystać swoje wyjątkowe kompetencje, zróżnicowaną pod względem zastosowań końcowych ofertę produktów oraz wiodącą w branży i optymalnie zlokalizowaną platformę operacyjną w Polsce – mówi Antti Jääskeläinen, Wiceprezes Wykonawczy UPM Raflatac.

– Jednym z trendów odpowiedzialnych za wzrost popytu na laminaty etykietowe jest szybki rozwój handlu elektronicznego i zwiększenie zapotrzebowania na materiały etykietowe przez klientów końcowych. Rozwój rynku żywności pakowanej oraz wzrost ogólnej konsumpcji to kolejne ważne czynniki. Z powodzeniem odpowiadamy na rosnący popyt globalny , co znajduje odzwierciedlenie w naszym rocznym wskaźniku wzrostu, który w ostatnich latach kształtuje się na poziomie około 6%. Inwestycja o wartości 35 mln euro w dodatkowe maszyny do powlekania i wykańczania 
w Biskupicach Podgórnych zagwarantuje nam dalszą doskonałą obsługę klientów oraz utrzymanie wysokiej jakości wyrobów przez firmę UPM Raflatac – wyjaśnia Antti Jääskeläinen.

– Dzisiejsze ogłoszenia to wspaniała wiadomość dla całej załogi UPM Raflatac w Polsce. Rozbudowa mocy produkcyjnych w fabryce w Biskupicach Podgórnych to dla nas wielkie wyróżnienie i szansa na dalszy rozwój. Dotychczasowe wyniki naszej organizacji i jej potencjał kolejny raz zostały docenione. Wszyscy przyczyniliśmy się do tego sukcesu – podsumowuje Krzysztof Minta, Dyrektor Generalny, Biskupice Podgórne, UPM Raflatac.

Fabryka laminatów etykietowych UPM Raflatac w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem rozpoczęła działalność w 2008 roku, a w 2012 roku została uruchomiona fabryka UPM Raflatac w pobliskiej Nowej Wsi Wrocławskiej. Dwie fabryki, zlokalizowane w zachodniej części Polski, zatrudniają obecnie blisko 600 osób i tworzą ważny dla firmy UPM Raflatac klaster produkcyjny.