Etykiety i opakowania, Nowości

Rozbudowa zakładu opakowań VG Polska

30 września br. VG Polska – polski zakład grupy Van Genechten – świętował osiągnięcie znakomitych wyników na przestrzeni ostatnich lat i ogłosił realizację kolejnych kluczowych inwestycji. W wydarzeniu wzięli udział Ambasador Belgii, Marszałek Województwa Małopolskiego, a także inni znamienici goście z regionu i z całej Polski.

Owocna współpraca pomiędzy Polską i Belgią

Istnieje wiele powodów do świętowania z udziałem gości z obydwu krajów. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad firma VG Polska mogła poszczycić się bliską i udaną współpracą z belgijską centralą Van Genechten Packaging.

Z rocznym obrotem na poziomie ponad 31 mln euro i z załogą 182 pracowników firma VG Polska odnotowywała rokrocznie stały wzrost. Pozwoliło jej to stać się wiodącym podmiotem na rynku opakowań w Europie Wschodniej, obsługującym większość globalnych firm z branży FMCG.

Rozwój przez innowacyjność

Kluczem tego wzrostu jest gruntowna wiedza z zakresu produkcji opakowań, a także stawianie czoła wyzwaniom dzisiejszego, często zmiennego rynku. Wieloletnie doświadczenie umożliwiło firmie opracowanie szeregu innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym zdobyła uznanie wśród krajowych i międzynarodowych spółek blue-chip i ekspertów z branży. VG Polska, a także cała grupa Van Genechten, słyną zarówno z ustanawiania, jak i podwyższania standardów sektora opakowań, co przyczynia się do sukcesów ich klientów, potwierdzonych wieloma nagrodami branżowymi.

Inwestycje i zaangażowanie

Sukces firmy jest wynikiem strukturalnych inwestycji grupy Van Genechten w VG Polska. Od roku 2008 grupa zainwestowała w zakład w Chełmku 18 milionów euro, z czego 7 milionów tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. VG Polska planuje również nabyć grunty z przeznaczeniem na nowy magazyn przemysłowy, co pozwoli utworzyć kolejne miejsca pracy.

Inwestycje nie polegają wyłącznie na usprawnianiu i rozszerzaniu produkcji poprzez pozyskiwanie nowych maszyn. Firma włożyła wiele wysiłku w uczynienie zakładu w Chełmku bardziej energooszczędnym, a także dba o zasoby naturalne oraz potrzeby pracowników. Zrównoważony rozwój to element DNA grupy Van Genechten i kluczowa dźwignia sprzedaży we wrażliwej na potrzeby środowiska branży opakowań kartonowych.

Solidne fundamenty

Mocne podstawy wzrostu VG Polska dają pewność rozwoju także przez kolejne lata. Renoma firmy jako zespołu specjalistów w zakresie produkcji opakowań kartonowych w całej Europie Centralnej otwiera drogę do kolejnych inwestycji w Polsce, co przekłada się na tworzenie nowych możliwości zatrudnienia oraz wnosi pozytywny wkład w społeczność lokalną.

 

VG Polska:

VG Polska to istniejący od 1998 polski zakład największego, niezależnego producenta składanych opakowań kartonowych w Europie. Firma zatrudnia 182 pracowników, a jej roczny obrót przekracza 31 milionów euro. Kierując się wizją Van Genechten Packaging, VG Polska stosuje specjalistyczną wiedzę w zakresie produkcji opakowań i wdraża innowacje, z korzyścią dla krajowych i międzynarodowych klientów z wielu branż.

Van Genechten Packaging International (VGP):

VGP to niezależna grupa produkcyjna z siedzibą w mieście Turnhout w Belgii. W skład grupy wchodzi 10 zakładów produkujących składane opakowania kartonowe w 7 krajach. Firma jest liderem europejskiej branży drukowanych opakowań kartonowych, z tektury falistej, a także innych rozwiązań w tym zakresie.

Obroty zatrudniającej 1500 osób grupy wynoszą 280 mln euro. Każdego roku firma przetwarza w opakowania ponad 200 000 ton tektury. Zaufanie firm blue-chip oraz szereg nagród przyznanych przez specjalistów z branży tworzą renomę VGPL jako firmy wyznaczającej standardy i nieustannie podnoszącej poprzeczkę dla rozwiązań opakowaniowych ze składanego kartonu, które są jednocześnie korzystne dla klientów, innowacyjne i wspierają zrównoważony rozwój na wszystkich poziomach.

www.vangenechten.com