Druk Cyfrowy, Nowości

Nowe monochromatyczne urządzenia Canon i-SENSYS serii MF230 i MF240 dla biur

Canon Europe zaprezentował 6 monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych dla niewielkich środowisk biurowych. Dwie nowe serie i-SENSYS MF230 i MF240, które obejmują modele i-SENSYS MF231, MF232w, MF237w, MF244dw, MF247dw i MF249dw zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników domowych, małego biznesu czy niewielkich grup roboczych. Nowe urządzenia oferują rozbudowane funkcje, które umożliwiają łatwą integrację w ramach już istniejących systemów obiegu pracy, zapewniając jednocześnie większą elastyczność i lepszą wydajność energetyczną. 

Biurowa superwydajność

Nowe urządzenia, jako następcy serii i-SENSYS MF210 i nagradzanej MF220, zostały wyposażone w szereg nowych rozwiązań i funkcji, które pomagają optymalizować pracę w niewielkich biurach. Oferują m.in. pojemne podajniki, które pomieszczą do 250 arkuszy papieru, a prędkość monochromatycznego druku wynosi odpowiednio do 23 str./min dla modeli serii MF230 i do 27 str./min dla MF240. Technologia szybkiego wydruku pierwszej strony, dzięki skróceniu czasu wychodzenia z trybu uśpienia pozwala rozpocząć pracę natychmiast. Urządzenia z serii i-SENSYS MF240 oferują także możliwość druku dwustronnego.

Jeszcze łatwiejsza praca biurowa

Dla zwiększenia elastyczności codziennej pracy i ułatwienia realizacji zadań drukowania, skanowania czy faksowania, nowe drukarki umożliwiają łączenie z urządzeniami, takimi jak komputery, tablety czy laptopy, a także integrują się z rozwiązaniami mobilnymi, w tym Mopria(Android), Apple AirPrint, Google Cloud Print i Canon PRINT Business app. Serie i-SENSYS MF230 i MF240 oferują także ulepszone opcje łączności Wi-Fi. Dzięki temu użytkownik może połączyć się z drukarką bezpośrednio ze swojego smartfona[1] lub wykorzystać połączenie sieciowe w zależności do sytuacji.

Nowe urządzenia pomagają oszczędzać czas i pieniądze oferując zróżnicowane opcje współdzielenia dokumentów cyfrowych. Rozbudowana funkcjonalność skanera pozwala m.in. skanować dokumenty i zapisywać je w formacie PDF z możliwością przeszukiwania, dołączać skany do wiadomości e-mail czy przesyłać je bezpośrednio do wybranych usług w chmurze. Co więcej, modele i-SENSYS MF247dw i MF249dw jeszcze lepiej dopasowują się do wymogów współczesnych środowisk biznesowych – dokumenty można skanować i przesyłać bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego – bez konieczności wykorzystania komputera.

Bezproblemowe drukowanie i skanowanie

Urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu możliwości w zakresie zdalnego zarządzania. Zarówno pracownicy, jak i administratorzy mogą korzystać ze Zdalnego Interfejsu Użytkownika (RUI; Remote User Interface), który dostępny jest online z poziomu smartfona, tabletu czy komputera1. Zdalny Interfejs Użytkownika to zarządzane centralnie rozwiązanie, które zapewnia dostęp do informacji o urządzeniu i umożliwia zmianę ustawień sieciowych, utworzenie książki adresowej oraz zdalną kontrolę poziomu tonerów. Dodatkowo, urządzenia serii i-SENSYS MF230 i MF240 bazują na wiodących rozwiązaniach w zakresie bezpieczeństwa, zwiększają kompatybilność i ułatwiają integrację z istniejącym środowiskiem biznesowym.

Ograniczenie zużycia energii

W biznesie coraz większą wagę przywiązuje się do ograniczania wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne, dlatego urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240  oferują rozbudowane możliwości w tym zakresie. Na przykład dzięki zupełnie nowej funkcji ECO report można przygotować analizę dot. zużycia energii i papieru dla wybranego urządzenia w danym okresie czasu. Taki raport zawiera dodatkowo wskazówki, które pomogą zwiększyć efektywność w przyszłości.

Anil Jagpal, European Marketing Manager w Canon Europe, komentuje: „Nowe serie urządzeń i-SENSYS MF230 i MF240 to wydajne i łatwe w obsłudze rozwiązania dla małych firm, które chcą rozwijać środowisko pracy, ograniczając jednocześnie wpływ swojej działalności na środowisko naturalne. Zaprezentowane dziś produkty łączą nowoczesną i kompaktową konstrukcję z rozwiązaniami Canon, takimi jak np. funkcja ECO report czy możliwość korzystania z programu recyklingu kaset. Ponadto łatwo integrują się z istniejącym środowiskiem”.

Urządzenia z serii i-SENSYS MF230 i MF240 będą dostępne w sprzedaży poprzez sieć autoryzowanych Partnerów Canon w listopadzie br.

Kluczowe cechy:

 

  •          Wielofunkcyjne drukarki z Wi-Fi i funkcjami mobilnymi
  •          Szybki druk czarno-biały: do 27 stron na min.
  •          Łatwa obsługa;  kartridże All-in-One
  •          Funkcje pozwalające ograniczyć zużycie energii
  •          Dotykowy wyświetlacz[2]

 

Canon Europe to regionalny dział sprzedaży i marketingu firmy Canon Inc., reprezentowany w 116 krajach i zatrudniający 19 000 osób w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Firma Canon została założona w 1937 roku specjalnie w celu produkowania najlepszych aparatów fotograficznych. Pasja, jaką Canon żywi dla potęgi obrazu —  Power of Image — z czasem doprowadziła do rozszerzenia technologii na wiele innych rynków i zapewniła firmie pozycję lidera w dziedzinie konsumenckich i biznesowych rozwiązań do przetwarzania obrazu. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań, od cyfrowych aparatów kompaktowych i lustrzanek do obiektywów telewizyjnych i przenośnych rentgenów, a także urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek produkcyjnych wspieranych przez szereg usług o wartości dodanej.

Canon inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe, aby dostarczać najbogatsze, najbardziej innowacyjne produkty i usługi w celu spełnienia kreatywnych potrzeb klientów. Od fotoamatorów do profesjonalnych drukarni, każdy klient firmy Canon może realizować swoje własne pasje.

Korporacyjna filozofia firmy Canon to Kyosei – „Żyć i pracować razem dla wspólnego dobra”. W regionie EMEA Canon Europe dąży do zrównoważonego rozwoju biznesowego, skupiając się na ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko i dostarczając produkty, rozwiązania oraz usługi, które pomagają klientom w osiągnięciu tego samego celu. Canon uzyskał globalny certyfikat ISO 14001, demonstrując najwyższe standardy zarządzania środowiskowego.

www.canon-europe.com

 

[1]Model MF231 nie ma funkcjonalności Wi-Fi czy Zdalnego Interfejsu Użytkownika.

[2]Tylko w modelach  i-SENSYS MF237w, MF247dw i MF249dw