Artykuły, Artykuły Promocyjne

Instalacja Brother GT-361 w Print Plus Express

Na początku tego roku drukarnia Print Plus zakupiła drukarkę Brother GT-361. Mieliśmy okazję brać udział w instalacji tej maszyny i przeprowadzić wywiad z właścicielem, Grzegorzem Madry.

Czym się zajmujecie?
Nasza matczyna firma to Print Plus – nadruki na odzieży. Robimy sitodruk bezpośredni oraz termotransferowy. Kilka lat temu rozszerzyliśmy park maszynowy o plotery drukujące. Specjalizujemy się w nadrukach na odzieży sportowej oraz produkcji nadruków termotransferowych. Na początku tego roku uruchomiliśmy nową markę Print Plus Express.

Czym jest Print Plus Express?
Od niedawna zauważyliśmy wzrost zapotrzebowania na nadruki ekspresowe. Print Plus Expres jest odpowiedzią na tę tendencję rynku: robimy małe nakłady w krótkim terminie. Wykorzystujemy do tego nadruki d-t-g, folie flex i flock, sublimacje, nadruk solventowy oraz sitodruk.

Dlaczego zdecydował się Pan na zakup Brother GT-361?
Brother GT-361 przekonał mnie najwyższą jakością nadruku w technologii d-t-g: nasycone kolory i wysoka odporność na pranie jest bezkonkurencyjna. Duże znaczenie ma dla mnie również niezawodność maszyny. GT-3 jest zbudowana jak czołg, dzięki czemu można na niej pracować na 3 zmiany i w ciągu jednej doby uzyskać efektywność 3 drukarek jednozmianowych. Jestem osobą oszczędną i szanuję pieniądze, dlatego nie chciałem inwestować na zapas. Drukarkę Brother GT-361 można rozwinąć do wyższej wersji, aby uzyskać wyższą szybkość druku. Uważam to za idealne rozwiązanie.

Dlaczego zdecydował się Pan współpracować z EMB Systems?
Duże wrażenie na mnie zrobił profesjonalizm i duża wiedza sprzedawców. Współpracując z EMB Systems wiem, że zawsze mogę liczyć na bezpłatną pomoc i szybki serwis. Zależało mi na zdobyciu wiedzy z zakresu technologii d-t-g oraz obsługi maszyny. Szybko się przekonałem, że chłopaki z EMB znają odpowiedź na każde moje pytanie. W ramach instalacji maszyny nie tylko dowiedziałem się jak obsługiwać drukarkę, ale również podszkoliłem swoje umiejętności z zakresu programów graficznych Photoshopa, Ilustratora oraz Corela. Jestem bardzo zadowolony z kompleksowego podejścia do szkolenia.
Rozmawiał Robert Załupski

 

Parametry Brother GT-361:
Producent: 
Brother
Model: 
GT-361
Kraj produkcji: 
Japonia
Głowice: Brother
GT-3
Rozdzielczość druku: 
1200 dpi
Ilość głowic:
6
Druk na ciemnym podłożu:
tak
Wydajność koszulki białe: 
40 szt./h
Wydajność koszulki kolorowe: 
20 szt./h