Artykuły Promocyjne, Nowości

Mimaki wprowadza na rynek nowe urządzenie do druku sublimacyjnego

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych oraz systemów tnących, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek urządzenia Tx500P-3200DS do druku sublimacyjnego bezpośredniego na nośnikach o szerokości do 3,2 metra, będącego najnowszym z gamy innowacyjnych produktów tej marki zaprezentowanych klientom w ostatnich tygodniach.

Atutem nowej drukarki jest znacznie szybsza praca dzięki jednoczesnemu wykonywaniu dwóch operacji – nanoszenia oraz utrwalania nadruku. Dzięki prędkości druku do 130 m2/godz. model Tx500P-3200DS idealnie nadaje się do wykonywania próbek nadruków oraz zleceń produkcji dużych partii z krótkim terminem realizacji.

– Z uwagi na niskie koszty oraz walory ekologiczne materiałów typu soft signage zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania wciąż rośnie”, twierdzi Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w firmie Mimaki EMEA. – Jednocześnie, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku w zakresie realizacji zamówień niewielkich partii nadruków w bardzo krótkim czasie, branża tekstylna coraz bardziej odchodzi od produkcji analogowej, zastępując ją produkcją cyfrową. Nowe urządzenie Tx500P-3200DS zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o spełnieniu tych wymagań, a także o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na cyfrowe nadruki na tkaninach będących elementami wystroju wnętrz, wymagających zadrukowywania szerokich nośników używanych do produkcji zasłon, pościeli czy obić mebli. Zwiększa się również zapotrzebowanie na wykonywanie wydruków na indywidualne zamówienie za pośrednictwem internetu, których realizacja staje się jeszcze bardziej efektywna dzięki atutom naszej nowej drukarki.

Szczegóły

Urządzenie Tx500P-3200DS zostało dostosowane do obsługi szerokiej gamy zadań z zakresu wykonywania nadruków na tkaninach, w tym materiałów typu soft signage, spersonalizowanej odzieży oraz elementów wystroju wnętrz czy tkanin dekoracyjnych. Cechy drukarki:

  • Prędkość drukowania do 130 m2/godz. (druk 4-kolorowy) oraz do 105 m2/godz. (druk 6-kolorowy).
  • Niezrównana jakość wydruku w rozdzielczości do 720 × 1080 dpi dzięki 12 głowicom drukującym w 3-liniowej konfiguracji skośnej.
  • Stabilna obsługa nośników dzięki rolce do wciągania tkaniny, która utrzymuje stały nacisk podczas obsługi nośników o szerokości do 3,2 m oraz wadze do 130 kg.
  • Płynna praca dzięki automatycznemu wykrywaniu i czyszczeniu niedrożnych dysz, co pozwala na ciągłe drukowanie i redukuje ilość odpadów z powodu wadliwych dysz.

– Prawdziwie wyjątkową cechą tej drukarkijest jednoczesne wykonywanie zadań drukowania oraz termicznego utrwalania nadruków. Wykonywanie sublimacyjnego druku transferowego bezpośredniego wymaga utrwalania atramentu poprzez podgrzewanie. W przypadku innych drukarek oba te procesy odbywają się osobno, co wydłuża czas produkcji nadruków na tkaninach. W przypadku zadań produkcji niewielkich partii, próbek oraz długich serii z krótkimi terminami realizacji liczy się każda minuta. Naszym celem było wyprodukowanie najbardziej efektywnej drukarki na rynku. I możemy przyznać, że to się nam udało- dodaje Horsten.

Tak jak w przypadku wszystkich drukarek Mimaki, nasze najnowsze urządzenie precyzyjnie nanosi kropelki atramentu na tkaninę, co pozwala uzyskać wydruki o najwyższej jakości. W procesie tym zarówno ciężar własny, jak i lepkość każdego z atramentów jest uwzględniany w sposób automatyczny, a ich kropelki o rozmiarze zaledwie 6 pikolitrów są precyzyjnie nanoszone na nośnik, umożliwiając uzyskanie pięknych wydruków o wysokiej rozdzielczości.

www.mimakieurope.com

KL