Druk Cyfrowy, Nowości

Atramentowy system do szybkiego druku na papierze ciętym

Atramentowy system do szybkiego druku na papierze ciętym Océ VarioPrint i300 w produkcji wysokiej jakości materiałów graficznych

Wraz z premierą nowej funkcji ColorGrip dla atramentowej drukarki na papier cięty Océ VarioPrint i300, Canon Europe całkowicie zmienił oczekiwania klientów względem jakości druku atramentowego przy produkcji materiałów, takich jak książki, czasopisma i katalogi.

– Dostawcy usług druku, którzy widzieli rezultaty pracy VarioPrint i300 byli zdumieni jakością druku, jaką oferuje ten atramentowy system na papier cięty. Dzięki dodatkowej opcji ColorGrip maszyna jest w stanie wydrukować wysokiej jakości publikacje, takie jak książki i czasopisma, będąc jednocześnie wydajnym rozwiązaniem do produkcji dobrych jakościowo materiałów z obszaru marketingu bezpośredniego – powiedział menedżer produktu Canon odpowiadający za VarioPrint i300, Walter Young. – Wielu naszych klientów nie wierzyło, że drukarka atramentowa nadaje się do ich zastosowań do chwili, w której zobaczyli pracę i rezultaty jakie oferuje ten system. Nawet sceptycy dostrzegli, że dzięki wysokiej jakości wydruku urządzenia te stały się realną alternatywą dla druku offsetowego, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet szybkiego druku atramentowego ze zintegrowanym finiszingiem.

System VarioPrint i300 międzynarodowej publiczności zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów drupa 2016, po wprowadzeniu urządzenia na niektórych rynkach geograficznych wiosną 2015 roku. Trzynastu klientów od razu złożyło zamówienia, rozszerzając tym samym bazę użytkowników tej przełomowej technologii o nowe regiony i profile działalności, gdzie wymagane są wysokiej jakości materiały graficzne.

Dla niemieckiej firmy Borek Media GmbH, która specjalizuje się w marketingu bezpośrednim, VarioPrint i300 to pierwsza inwestycja w system atramentowy. – Gdy odwiedziliśmy targi drupa cztery lata temu, technologia atramentowa nie osiągnęła tego poziomu jakościowego, który spełniałby wymogi naszych klientów. Gdy po raz pierwszy zetknęliśmy się nowym systemem Océ VarioPrint i300 na początku 2015 roku, stało się dla nas jasne, że druk atramentowy to kierunek na przyszłość. Rok później, po bliższych rozmowach zarówno z naszymi klientami, by określić wartość dodaną tego typu urządzeń, jak i z firmą Canon na temat możliwości wykorzystania nowej maszyny w ramach rozwoju prowadzonej przez nas działalności, nadszedł moment, by podjąć dalsze działania – powiedział właściciel firmy, Henning Borek.

 Pierwsze zamówienie na system VarioPrint i300 podczas targów drupa przyszło z Turcji, z firmy UzunDijitalMatbaa z siedzibą w Ankarze. Z kolei zamówienie złożone przez norweskiego klienta, firmę LOS będzie pierwszą instalacją w Skandynawii. Klienci z Holandii i Niemiec, rynków, na których VarioPrint i300 odniósł dotychczas największy sukces, zamówili kolejne sześć maszyn, zaś firma Signature Gifts jest drugim klientem z Wielkiej Brytanii, który zdecydował się na wdrożenie systemu.

www.canon.pl

KL