Etykiety i opakowania, Nowości

Pierwsza w Polsce drukarka Xante EG4200 do druku opakowań tekturowych

W czerwcu b.r. firma SCORPIO dokonała pierwszej w Polsce instalacji drukarki Excelagraphix 4200, dedykowanej do druku opakowań tekturowych. Urządzenie zostało zainstalowane w działającej na Pomorzu firmie Mark Marian Szadejko, specjalizującej się w produkcji pudeł klapowych i innych materiałów opakowaniowych.

EG4200 to produkcyjny system cyfrowy, bazujący na technologii inkjet memjet®, oferujący zadruk tektury bądź gotowych opakowań z wydajnością przekraczającą 500 m2 na godzinę. Drukarka wyposażona jest w 5 głowic (CMYKK) o łącznej szerokości 1067 mm (42”), drukujących w dwóch trybach z rozdzielczością 1600 x 800 dpi bądź 1600 x 1600 dpi.

Regulowana ścieżka prowadzenia podłoży pozwala na wykonywanie wydruków o formatach od 305 x 457 mm do 1,067 x 2,4 m i grubości do 15,9 mm. Dzięki takiej dużej rozpiętości rozwiązanie to znajduje doskonałe zastosowanie w produkcji różnego typu opakowań: transportowych (zbiorczych i jednostkowych), promocyjnych (np. personalizowane pudełka), zarówno z tektury falistej, jak i litej powlekanej pod inkjet.

Excelagraphix 4200 zarządzany jest przez wydajny RIP Xante iQueue, który zawiera szereg funkcjonalnych narzędzi takich, jak: zarządzanie kolorystyką prac w tym symulacja kolorów Pantone, kalkulator kosztów druku, druk zmiennych danych w postaci grafik, numeracji, kodów kreskowych, czy impozycja.

Początki działalności firmy Mark sięgają roku 1990 i od początku związane były z dystrybucją opakowań z tektur falistych. Przez te ponad 25 lat kadra firmy sukcesywnie pogłębiała wiedzę i doświadczenie w produkcji opakowań, kierując się naczelną zasadą wysokiej jakości świadczonych usług. Produkty oferowane przez firmę Mark posiadają znak bezpieczeństwa „B” oraz szereg innych zaświadczeń i certyfikatów, wymaganych w obrocie opakowaniami dla przemysłu spożywczego i chemicznego. W ostatnim pięcioleciu na potrzeby rozwojowe firmy wybudowany został nowy zakład z halami produkcyjnymi i magazynowymi. W tym czasie rozwinął się też park maszynowy firmy którego najnowszym elementem jest drukarka cyfrowa Eg4200.

Poczyniona inwestycja uzupełnia istniejący w drukarni od lat sitodruk, wypełniając lukę w zakresie niskich i średnich nakładów opakowań, personalizacji oraz wielobarwnej produkcji z wysoką jakością odwzorowania grafik, nieosiągalną dla klasycznych technologii zadruku tektury. Pozwala także na skrócenie czasu realizacji zleceń, poprzez eliminację wielu procesów przygotowalni (filmy, sita), wychodząc tym samym naprzeciw ogólnorynkowym trendom, nastawianym na coraz szybszą realizację zleceń.

www.scorpio.com.pl

KL