Nowości, Wielki Format

Shield – laminator z dociskiem pneumatycznym

Shiled to nowej generacji laminator, którego wyróżniającą cechą jest pneumatyczny docisk zamiast mechanicznego. Do tego dochodzą opcje rozbudowy. Przepis na sukces?

Idea urządzenia o nazwie „Shiled” powstała w 2011 roku podczas targów ISA w Las Vegas. Sergio Ferrari z włoskiej firmy Neolt i Paul Koch z holenderskiego Signsbase (dziś Cosign) postanowili zbudować idealny laminator dla „reklamiarzy”. Mix wiedzy z Holandii, Belgii, Włoch i DNA pochodzące z USA pozwoliło ten projekt urzeczywistnić.

Przez lata prototypy produkowane w fabryce we włoskim Bergamo ulepszano. Wiele zmian i funkcjonalności zostało wprowadzanych na podstawie rzeczywistych potrzeb producentów reklam. Oficjalna premiera Shield’a miała miejsce podczas targów Fespa w 2013 roku w Londynie. Produkt szybko został doceniony przez rynek. Aktualnie Shiled sprzedawany jest w ponad 30 krajach. Polskim dystrybutorem jest firma Atrium Centrum Ploterowe.

Laminator Shield

Shiled to wydajny laminator, wyposażony we wbudowaną sprężarkę, gwarantującą ciągły i stały docisk rolek laminujących do 6 bar. Jest to najważniejsza przewaga tego urządzenia nad „zwykłymi” laminatorami. To właśnie dzięki pneumatyce Shiled jest o kilka kroków przed innymi laminatorami. Zaawansowane systemy kontroli automatycznie dostosowują parametry pracy.

Urządzenie umożliwia laminację materiałów od szerokości do 1650 mm. Shield można także rozbudować o wiele modułów dodatkowych jak np. stoły, podgrzewanie rolki (do 50 stopni lub 120 stopni), pneumatyczny trymer pionowy rozcinający wydruki, system nawijająco-rozwijający, system antystatyczny, pedał sterujący, itd.

Shield dzięki systemowo ciśnieniowemu jest także bardziej ekologiczny i ekonomiczny gdyż jego zużycie energii jest niższe od silników elektrycznych. Siłowniki przystosowują się automatycznie do różnych grubości materiałów. Wstępnie określone ciśnienie dla danego materiału można zmodyfikować w czasie pracy.

Trymer

Prawdą jest, że po laminacji grafiki reklamowej czy też innej, prace muszą zostać przycięte od ostatecznego wymiaru. Projektanci Shileda wiedząc o tym, pozwolili doposażyć urządzenie w trymer rozcinający zalaminowane, nawet bardzo długie wydruki. Proste i funkcjonalne.

Stołowy laminator Shield

Shiled Flatbed to rolowy wariant laminatora Shiled wraz z jego wszystkimi możliwościami i zaletami, rozbudowany dodatkowo o 2 stoły z rolkami. Stoły umożliwiają załadunek i odbiór laminowanych płyt o grubości do 3 cm. Ciśnieniowy docisk wałka, w sposób automatyczny dostosowuje się do grubości prowadzonej płyty.

Laminator stołowy Shiled idealnie wpasowuje się w park maszynowy drukarni wielkoformatowych i agencji reklamowych rozszerzając możliwości drukarek wielkoformatowych o aplikację płaskich nośników.

Dla kogo

Shield powstał dla „reklamiarzy” czyli różnej wielkości agencji reklamowych i drukarni wielkoformatowych, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczania zadrukowanej grafiki laminatem. Jednakże, sprawdzi się także w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, wymagających idealnego przeniesienia folii samoprzylepnej na elastyczne czy też sztywne podłoże.

Polskim dystrybutorem laminatorów Shield jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL