Druk Cyfrowy, Nowości

Sharp uzupełnia ofertę kolorowych urządzeń A3 o cztery szybkie modele

Sharp Electronics CEE wprowadził cztery nowe szybkie urządzenia wielofunkcyjne, uzupełniając w ten sposób najnowszą linię kolorowych urządzeń A3.

Seria MX obejmuje obecnie trzynaście urządzeń o prędkości od 30 do 60 stron na minutę, a nowe modele, podobnie jak cała seria, oferują te same funkcje zarządzania obiegiem zdań i zapewniają łatwość obsługi. Ponadto są w stanie szybko i niezawodnie przetwarzać większe nakłady wydruków, kopii i dokumentów do skanowania.

Dostępne w wersjach o prędkościach 50 i 60 stron na minutę, modele MX-5050N i MX-6050N Essential to urządzenia o szerokich możliwościach rozbudowy, zaspokajające wszystkie standardowe potrzeby związane z drukowaniem, kopiowaniem i skanowaniem, które można dostosować do rozwoju firmy. Modele MX-5070N i MX-6070N Advanced o prędkościach 50 i 60 stron na minutę wyposażono dodatkowo w tak użyteczne funkcje jak WiFi i możliwość komunikacji z chmurą oraz czujnik ruchu skracający czasy wychodzenia z trybu czuwania, a także zaawansowana platforma umożliwiająca integrację rozwiązań software’owych.

Wszystkie cztery modele wyposażono w uproszczony interfejs użytkownika obsługiwany z panelu dotykowego LCD o przekątnej 10,1 cala oraz dostępną w standardzie funkcję wydruku podążającego, która umożliwia odbiór pracy na dowolnym urządzeniu po zalogowaniu użytkownika. Oznacza to, że użytkownik nie jest zmuszony do oczekiwania, aż zwolni się konkretne urządzenie. Funkcja obsługuje do pięciu maszyn i nie wymaga dedykowanego serwera. Dzięki możliwości uzupełniania tonera i papieru bez konieczności przerywania drukowania, nowe modele pomagają osiągnąć wysoki poziom wydajności pracy. Ponadto funkcja automatycznego wysuwania kaset z tonerem pozwala przywrócić administratorom IT kontrolę nad tym, przy jakim poziomie tonera kasety są wymieniane, minimalizując starty i zwiększając efektywność umów serwisowych.

– Z komentarzy klientów wiemy, że rozwiązania takie, jak standardowo dostępna funkcja wydruku podążającego czy krótszy czas wychodzenia z trybu czuwania, pozwalają poprawić wydajność pracy w ich firmach. Łącząc ponadto te funkcje z dużą prędkością, możemy zagwarantować firmom optymalną produktywność przy wykonywaniu wielu zadań – komentuje Szymon Trela Szymon Trela, Product Manager, Sharp Electronics CEE.

Urządzenia serii MX pracują z papierami o szerokiej gamie formatów – do SRA3 i gramatur – do 300 g/m2, oferując liczniejsze opcje druku i wykańczania w porównaniu z poprzednimi urządzeniami Sharp. Wszystkie cztery modele są już dostępne u partnerów Sharp w Europie Środkowo-Wschodniej.