Druk Cyfrowy, Nowości

Canon: wzrost zapotrzebowania na cyfrowe systemy druku produkcyjnego

Rośnie zapotrzebowanie na cyfrowe systemy druku Canon z serii imagePRESS, w tym na niedawno zaprezentowane modele C10000VP i C8000VP. Jest to efekt m.in. coraz większej roli druku tonerowego jako technologii produkcyjnej wykorzystywanej w tysiącach drukarni w całej Europie.

– Otrzymujemy wiele pozytywnych opinii na temat systemu imagePRESS C10000VP. Okazuje się więc, że wprowadzając ten produkt na rynek na nowo zdefiniowaliśmy oczekiwania dostawców usług druku w zakresie jakości, jaką można osiągnąć, wykorzystując tonerowy system druku produkcyjnego – komentuje Mark Lawn, Director of Professional Print w Canon Europe. – Dostawcy usług druku coraz wyraźniej dostrzegają szerokie możliwości rozwoju systemów druku produkcyjnego. Systemów, które dostarczają wysoką jakość wydruków i jednocześnie zapewniają wydajność oraz trwałość, czyli elementy pożądane przez współczesne środowiska biznesowe.

Najnowsze modele Canon serii imagePRESS zostały zaprojektowane, aby zapewnić odpowiedni poziom wydajności i wydłużyć czas pracy poprzez utrzymanie wysokiej prędkości druku. Drukarki zapewniają stałą jakość druku, nawet podczas pracy na papierach o mieszanych gramaturach oraz na podłożach strukturalnych.

Podczas targów drupa 2016 liczba sprzedanych systemów imagePRESS C10000/C8000VP w Europie przekroczyła najśmielsze oczekiwania i była większa od zakładanej o prawie 60 proc. Drukarka C10000VP została po raz pierwszy zakupiona przez firmy z Polski, Portugalii i Węgier. 25% zamówień złożonych w Dusseldorfie pochodzi od nowych klientów Canon, a ponad połowa – od dotychczasowych klientów, którzy zakup systemu argumentowali chęcią rozwoju swojego biznesu poprzez rozszerzenie możliwości produkcyjnych.

Także kolorowe urządzenia produkcyjne na papier cięty z serii imagePRESS C800 wciąż cieszą się wysokim zainteresowaniem. Od momentu ich premiery, dwa lata temu, w regionie EMEA sprzedano blisko 4,5 tys. urządzeń. Podczas tegorocznych targów drupa drukarki imagePRESS C800 i C700 cieszyły się popularnością szczególnie wśród klientów z szybko rozwijających się krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz rynków wschodzących w Afryce czy Azji Środkowo-Wschodniej.

– Stosunek ceny do możliwości, jakie oferują te drukarki sprawia, że są one optymalną propozycją dla klientów, którzy nie produkują w nakładach wymagających wdrożenia systemu C10000VP. Mam na myśli np. mniejszych dostawców usług druku, wewnętrzne działy reprograficzne czy firmy, które poszukują rozwiązań do produkcji wysokiej jakości materiałów w kolorze – komentuje Mark Lawn.

Inwestując w rozwiązania z serii imagePRESS, dostawcy usług druku szukają sposobów na ulepszenie istniejących rozwiązań, aby zwiększać możliwości produkcyjne i rozszerzyć ofertę. Chcą także odkrywać korzyści oferowane przez rozwiązania Canon wspierające personalizację czy automatyzację kampanii wielokanałowych, takie jak COSMOS, DirectSmile i Digital StoreFront.

– Nawiązując współpracę z naszymi klientami staramy się wspierać ich w rozwoju prowadzonego biznesu. Pokazujemy, jak technologiczne innowacje przekładają się na nowe możliwości i zastosowania. Dostawcy usług druku doceniają relacje, które wykraczają poza przedstawienie im specyfikacji maszyny. Chcą wiedzieć, jak możemy ich wspierać w realizacji oczekiwań klientów końcowych także po zakupie urządzenia. Druk daje niesamowite możliwości i odgrywa bardzo ważną rolę jako jeden z kluczowych kanałów komunikacji. Naszym celem jest wspierać dostawców usług druku i ich klientów w odkrywaniu i wykorzystaniu potencjału druku – dodaje Mark Lawn.

 www.canon.pl

KL