Artykuły, Druk Cyfrowy, Wielki Format

Premiera nowości Integart: HP Latex s. 500 i HP PageWide XL

Uczestnicy eventu zgromadzeni w podwrocławskim HP DEMO Lab wstrzymywali oddech w oczekiwaniu na prezentację najnowszej drukarki HP Latex 560 oraz HP PageWide XL 8000. Wśród znamienitych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele mediów (w tym reprezentacja OOH magazine) oraz Klienci wiodących firm w branży LFP. Pokaz odbył się w blasku fleszy i z ludźmi naprawdę zainteresowanymi obejrzeniem nowych maszyn podczas pracy.

7 lipca 2016 roku firma Integart Sp. z o.o. zorganizowała ekskluzywny przedpremierowy pokaz nowego urządzenia HP Latex 560, którego premiera miała miejsce na DRUPA’16. Równocześnie z pokazem tej drukarki odbyła się odsłona nowego premierowego urządzenia z segmentu HP Pagewide XL, które od 1 lipca dostępne są w ofercie firmy. Dla wszystkich osób z branży była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i przetestować nowości na żywo. Jak się okazało nie tylko nowy HP Latex wzbudził wśród odwiedzających zachwyt, ale także technologia HP PageWide, która w wersji XL jest nowością na polskim rynku.

Wieczór rozpoczął się od przemówienia, które wygłosił dyrektor handlowy firmy Integart Sp. z o.o. – Tomasz Melzacki. Dotyczyło one branży, oferty produktowej oraz nowych urządzeń, które firma wprowadza na rynek. Kulminacyjnym momentem spotkania w HP Demo było uroczyste odsłonięcie nowych urządzeń, które w krótkiej praktycznej prezentacja można było zobaczyć jeszcze tego samego wieczoru. Operatorzy i product managerowie maszyn opowiadali o sprzęcie i udzielali obszernych odpowiedzi na licznie pojawiające się pytania. Uczestnicy eventu byli żywo zainteresowani zaprezentowanymi nowościami. W szczególności zrobiła na nich wrażenie technologia HP PageWide, która ciągle jeszcze jest mało popularna w Polsce. Zaplanowaną na 7 lipca, pierwszą część imprezy zakończyła uroczysta kolacja we wrocławskim hotelu Monopol. Druga część, poświęcona dokładnym testom urządzeń i analizom druku, zaplanowana była na kolejny dzień.

Zaprezentowane urządzenia

Drukarka HP Latex 560 to udoskonalone urządzenie drukujące w sprawdzonej i testowanej już przez kilka lat technologii III generacji. Jak wiadomo najnowsze wydanie druku lateksowego HP sprawdza się doskonale pod względem jakości, trwałości druku oraz uniwersalności zastosowań. Dlatego konstruktorzy w modelach serii 500 skupili się teraz na zwiększeniu wydajności nowych urządzeń.

Polepszenie wydajności możliwe było głównie dzięki znacznemu zwiększeniu prędkości druku. Nie obyło się to bez solidnych zmian konstrukcyjnych. Przede wszystkim w drukarce znalazł się nowy, o wiele bardziej wydajny system suszenia, którego podstawą jest kolektor odprowadzający skropliny do zewnętrznego zbiornika. Ponadto dołożono drugą głowicę oraz kartridż optimizera, którego zadaniem jest utrzymanie wysokiej jakości druku przy pracy w trybach ultraszybkich.

Zwiększenie wydajności urządzenia to nie tylko prędkość druku. Konstruktorzy HP stworzyli dla tego urządzenia stół obrotowy będący zintegrowanym modułem podawania i odbierania nośników. To nietypowe rozwiązanie ułatwia pracę z materiałami do druku i skraca czas obsługi do minimum. Nowością modeli 500 (obecnie 560 i 570) jest także to, że mogą pracować one w większych grupach roboczych. To proste rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia balansowanie zadań w obrębie wszystkich urządzeń należących do grupy i ułatwia drukarniom rozbudowę parku maszynowego bez pozbywania się wcześniej zakupionych urządzeń. Zatem firmy mogą rozwijać swoje zdolności produkcyjne stopniowo przez dodawanie kolejnych maszyn zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi.

Drugim zaprezentowanym podczas eventu urządzeniem była drukarka HP PageWide XL oznaczona symbolem 8000. Jest to bardzo nietypowa i nowoczesna technologia zdecydowanie nastawiona na jakość oraz prędkość druku. W odróżnieniu od większości drukarek atramentowych tutaj głowica o szerokości całej strony pozostaje nieruchoma natomiast przesuwa się tylko papier. Ten prosty z pozoru zabieg konstrukcyjny daje niesamowite możliwości: ultraszybkie prędkości oraz wysoką jakość bez względu na to czy druk odbywa się w trybie kolorowym, monochromatycznym czy mieszanym.

Zaprezentowana przez Integart drukarka 8000 to obecnie urządzenie high end w linii XL. Podczas eventu odwiedzający mieli możliwość zobaczenia i przetestowania urządzenia funkcjonującego z szerokim pakietem urządzeń peryferyjnych tj. jak składarka do dokumentów czy skaner wielkoformatowy. Pełna prędkość urządzenia (30 stron formatu A1 na minutę ) i wysoki standard drukowanych dokumentów (także technicznych) zrobiły na odwiedzających duże wrażenie.

Wszystkich zainteresowanych drukarkami HP Latex oraz HP PageWide XL, którzy nie odwiedzili HP Demo Lab w czasie trwania dni otwartych (4-15 lipca 2016r.) firma Integart zaprasza do umawiania indywidualnych prezentacji sprzętu.

Szczegółowe informacje na temat prezentowanych urządzeń na stronach Integartu:

www.integart.com.pl

KL