Artykuły Promocyjne, Nowości

API SUBLIMATION LABoratory 2016 – relacja

21 i 22 czerwca w Łodzi królowała SUBLIMACJA. Kilkadziesiąt firm w łódzkim showroomie firmy API.PL poszerzało swoją wiedzę na temat trendów i praktycznego wykorzystania druku sublimacyjnego oraz DTG w druku na tekstyliach i nie tylko.

Do dyspozycji uczestników były najnowsze modele ploterów sublimacyjnych firmy EPSON (EPSON SureColor SC-F9200, EPSON SureColor SC-F7200, EPSON SureColor SC-F6200) oraz cała paleta urządzeń do transferu druku firmy Transmatic (prasy płaskie TS 2M, TS 3M, REV 5S, TS 5P oraz kalander Transmatic 730 SPORT). Całość dopełniała szeroka gama papierów sublimacyjnych z oferty API.PL.

Na stanowisku druku DTG zaprezentowane zostało całościowe rozwiązanie produkcyjne: drukarka DTG EPSON SureColor SC-F2000, SpraJet SPJ-450 (urządzenie do nakładania pretreatmentu pod druk biały) oraz prasa Transmatic TS 3M.

Warto tutaj wspomnieć, że uczestnicy mogli zapoznać się również z szeroką ofertą mediów do druku (druk ekosolwentowy, pigmentowy, sublimacja) oraz ofertą oczkarek i stojaków na media firmy Plastgrommet.

W ramach API SUBLIMATION LABoratory omówione, a później praktycznie przetestowane zostały następujące zagadnienia:

  • Trendy i prognozy rozwoju sublimacji i DTG – zaprezentowane przez Tomasza Kucińskiego, Epson Polska
  • Sublimacja od A do Z – omówienie technologii i jej zastosowania na różnych podłożach – zaprezentowane przez Łukasza Kozłowskiego, API.PL
  • DTG – nowa era druku na koszulkach – wystąpienie Grzegorza Koniecznego, API.PL
  • Warsztaty praktyczne druku sublimacyjnego na tekstyliach i innych podłożach – od projektu do gotowego produktu (w tym testy i dobór najlepszych podłoży) – prowadzone przez specjalistów z firmy API.PL
  • Warsztaty praktyczne druku DTG – prezentacja procesu produkcyjnego oraz testy ustawień opcji RIP’a, podłoży i przygotowania projektów. – prowadzone przez specjalistów z firmy API.PL.
  • Testy indywidualne i możliwość wypróbowania różnych rozwiązań pod konkretne potrzeby uczestników.

Dla uczestników API SUBLIMATION LABoratory została przygotowana specjalna warsztatowa oferta sprzedażowa, strefa chillout, konkursy i inne atrakcje zabarwione piłkarskimi emocjami.

Specjalna oferta warsztatowa i więcej informacji na www.api.pl

KL