Nowości, Wielki Format

Potrójne zwycięstwo Mimaki na rozdaniu nagród EDP

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych, zdobył trzy nagrody Stowarzyszenia Europejskich Magazynów Poligraficznych (EDP), zaprezentowane wczoraj na targach drupa 2016.

Model Mimaki UJV55-320 otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepsza wielkoformatowa drukarka z rolki na rolkę do 320 cm”, model Mimaki UJF-7151 plus w kategorii „Najlepsza drukarka do elementów specjalistycznych”, a model Mimaki TX300P w kategorii „Najlepsza drukarka do tekstyliów z rolki na rolkę do 100 m2/godz. Nagrody odebrał Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w Mimaki EMEA, podczas specjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w trakcie targów.

Uznanie kreatywności

– Już jedna nagroda EDP oznacza wielki honor – otrzymanie trzech to ogromne uznanie dla ciężkiej pracy i kreatywności naszych zespołów ds. badań i rozwoju nie tylko w zakresie wprowadzania na rynek unikalnych rozwiązań, ale również w zakresie identyfikacji nowych trendów i wspomagania klientów w pełnym wykorzystaniu możliwości, jakie te trendy ze sobą niosą – powiedział Horsten. – UJV55-320 to doskonałe uzupełnienie istniejących platform do produkcji oznakowania i materiałów wystawowych. Jest przy tym przystępnym rozwiązaniem umożliwiającym wejście na rynek firmom poszukującym nowych źródeł dochodów w branży materiałów wystawowych. Model Mimaki UJF-7151 plus odpowiada na zapotrzebowanie na cyfrowy, bezpłytowy druk atramentowy na żądanie, ponieważ umożliwia on tworzenie wysoce zróżnicowanych wydruków w mniejszych ilościach.

– Dzięki Mimaki TX300P-1800 udowodniliśmy, że zdajemy sobie sprawę z przejścia w produkcji tekstyliów od systemu analogowego do cyfrowego oraz od produkcji scentralizowanej do rozproszonej. Przewidujemy, że w nieodległej przyszłości klienci będą mogli pobrać lub stworzyć swoje własne wzory i nie będą ograniczeni przez dostępne komercyjnie projekty. Model TX300P-1800 to idealne rozwiązanie dla nowego modelu dystrybucji rozproszonej nadruków na tekstyliach – dodaje Mike Horsten.

Atrakcyjny cenowo model wielkoformatowy

Model Mimaki UJV55-320 to tania, wielkoformatowa drukarka zasilana z rolki, zapewniająca szybkość drukowania do 110 m2/godz. i rozdzielczości wydruku do 1200 dpi, w zależności od podłoża. Wykorzystuje ona tusz utwardzany promieniowaniem ultrafioletowym za pomocą niskoenergetycznej matrycy diod LED. Zapewnia to uzyskanie grafiki oznakowania i materiałów wystawowych opuszczających drukarkę w postaci suchej i natychmiastowo gotowej do dalszego przetwarzania, co znacznie skraca długość cyklu produkcyjnego. Ponadto tusze utrwalane promieniowaniem ultrafioletowym nie emitują lotnych związków organicznych, co minimalizuje ich oddziaływanie na środowisko.

Drukarka UJV55-320 ma ponadto następujące cechy:

 • Błękitny, purpurowy, żółty, czarny, biały, jasnobłękitny i jasnopurpurowy tusz, które można konfigurować w trybie czterokolorowym lub zestawie sześciokolorowym uzupełnionym o kolor biały.
 • Biały tusz umożliwia wykonywanie wysokiej jakości żywych obrazów na nośnikach przezroczystych i kolorowych. Drukowanie trójwarstwowe w układzie kolor-biały-kolor jest szczególnie przydatne do wykonywania grafik na szyby i podświetlonego oznakowania. Technologia Mimaki Circulation Technology (MCT) zapewnia utrzymanie jakości druku białym tuszem i zmniejszenie strat tuszu.
 • Wbudowane lampki LED ułatwiają operatorom kontrolę jakości drukowania podświetlonego oznakowania, symulując wygląd po zamontowaniu oraz zmniejszając straty i zakres poprawek.
 • Automatyczne wykrywanie usterek dysz oraz czyszczenie i/lub zastępowanie ich zapewnia nieprzerwany druk o wysokiej jakości.
 • Funkcja dwóch rolek, umożliwiająca drukowanie na dwóch oddzielnych rolkach tego samego nośnika, pozwala na równoczesne wykonywanie dwóch różnych zadań.
 • Oprogramowanie RasterLink 6 z opatentowaną techniką ditheringu oraz system Mimaki Advanced Pass System (MAPS) zapewniają wyższą jakość i mniejsze prążkowanie, nawet podczas drukowania z wyższą prędkością i przy długich seriach wydruków.

Przemysłowy model małoformatowy

Model UJF-7151 plus to małoformatowa przemysłowa drukarka atramentowa UV typu flatbed zapewniająca wysoką jakość druku oraz bardzo dobrą wydajność dzięki ultradokładnemu nakładaniu kropel atramentu. Maksymalny format drukowania to 710 × 510 mm (28 × 20 cali). Najlepsze w swojej klasie rozwiązanie cyfrowe w zakresie małoformatowego druku przemysłowego na żądanie poprawia dokładność, spójność i niezawodność, modyfikując strukturę mechaniczną obszaru druku. Wyraźne linie i krawędzie oraz kryształowo czysty drobny tekst. Umożliwia ona również druk dwuwarstwowy oraz druk w kolorze na podkładzie w formie białej warstwy.

Najważniejsze cechy drukarki:

 • mechaniczna struktura umożliwiająca wysoce precyzyjne drukowanie;
 • zaawansowana technologia kontroli jakości obrazu;
 • system Mimaki Advanced Pass System (MAPS), który ogranicza prążkowanie i nierówny druk w kolorze z rozmytymi krawędziami;
 • system Mimaki Fine Diffusion (MFD), który ogranicza hałas dzięki hybrydowemu przetwarzaniu wzorów;
 • maksymalna wydajność na poziomie 3,3 m2/godz. dzięki sześciu stopniowanym głowicom drukującym, co zwiększa szybkość druku i zapewnia wysoką wydajność;
 • nieprzerwany i wysoce stabilny druk dzięki mechanizmowi cyrkulacji atramentu w głowicy;
 • automatyczne wykrywanie i czyszczenie zatkanych dysz, zmniejszające w ten sposób straty atramentu. Układ odzyskiwania dysz zapewnia zastępcze używanie sprawnych dysz w przypadku, gdy niedrożne nie odzyskają sprawności po czyszczeniu;
 • sprawdzony pakiet wsparcia eksploatacyjnego (NRS), który zapewnia maksymalny czas pracy.

Z przeznaczeniem do produkcji niewielkich partii w branży tekstylnej

Model Mimaki TX300P-1800 to innowacyjna drukarka atramentowa przeznaczona do druku bezpośrednio na tekstyliach (1,8 metra, z roli na rolę), która została zaprojektowana w celu zaspokojenia zapotrzebowania rynku na mniejsze partie, krótsze czasy dostawy i możliwość szybszej produkcji próbek Stworzona specjalnie do bezpośredniego drukowania na tekstyliach 8-kolorowa drukarka atramentowa jest wyposażona w nową głowicę drukującą, która wyrzuca krople atramentu z dużą prędkością, aby zapewnić precyzyjne umieszczenie kropel atramentu przy dużym odstępie głowicy. Dzięki temu drukarka jest idealnym rozwiązaniem do drukowania wysokiej jakości obrazów na wszelkiego rodzaju tkaninach, w tym materiałach o większej grubości i bogatej fakturze powierzchni.

Inne cechy to m.in.:

 • rozdzielczość wydruku do 1080 dpi przy rozmiarze kropel w zakresie od 6 do 24 pl.;
 • szybkości drukowania ponad dwukrotnie wyższe niż w przypadku konwencjonalnej drukarki, wynoszące do 68 m2/godz.;
 • stabilny transport tekstyliów, podczas którego utrzymywane jest optymalne napięcie, zapewniany przez unikatowe i niezawodne techniki firmy Mimaki, opracowane w ciągu lat badań i rozwoju drukarek atramentowych do druku na tekstyliach;
 • wybór atramentów z barwnikiem sublimacyjnym, barwnikiem zawiesinowym, pigmentem, barwnikiem reaktywnym oraz barwnikiem kwasowym, spełniających szeroki zakres potrzeb określanych przez zastosowania;
 • nieprzerwane drukowanie, z automatycznym wykrywaniem i czyszczeniem niedrożnych dysz, dzięki układowi odzyskiwania dysz;
 • wybór wydajnych cyfrowych aplikacji front-end, obejmujący Mimaki RasterLink6 oraz TxLink3 Lite;
 • wytwarzanie dużych, jednolitych wzorów z pojedynczego obrazu, w tym wzorów powtarzalnych i lustrzanych;
 • proste tworzenie wielokolorowych profilów ICC za pomocą unikatowego kreatora profilów Mimaki.

Więcej informacji na temat produktów firmy Mimaki, w tym również pełnej oferty drukarek i atramentów, można uzyskać pod adresem www.mimakieurope.com.

 KL