Nowości, Wielki Format

Polskie materiały IKONOS na Drupie!

Na „poligraficznej olimpiadzie” targach Drupa obecny jest polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – firma IKONOS. Targi potrwają do 10 czerwca.

– Ikonos jest obecny na wielu międzynarodowych targach poligraficznych i druku cyfrowego. Nie mogło zabraknąć naszej marki także na Drupie. Pierwsze dni potwierdziły, że była to słuszna decyzja, gdyż nasze stoisko odwiedziło wielu gości z różnych stron świata, co zaowocowało sporą liczbą nowych kontaktów biznesowymi. Zapraszamy na nasze stoisko także gości z Polski – mówi Tamer Rishmawi, specjalista ds. exportu z IKONOS.

Kontynuujemy dobrą passę nowej serii materiałów PROFICAST zapoczątkowaną z rozmachem na niedawno zakończonej Fespie. Seria folii wylewanych uzupełniała nasze produkcyjne portfolio na którym nasza firma wyrosła tj. na foliach monomerowych i polimerowych.

Folia Ikonos GPG C50+ to biała, samoprzylepna folia wylewana, do aplikacji samochodowych, z szarym klejem pełnym klejem. Drugi wariant, GPG C50 AIR+ Fast&Easy to folia z klejem strukturalnym. „Siateczkowa” struktura kleju umożliwia łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię, dzięki możliwości wyprowadzania powietrza między „kroplami” kleju.

Folie z klejem strukturalnym mają tyle samo zwolenników co i przeciwników. Oba rodzaje folii pozwalają uzyskiwać fantastyczne rezultaty. Różnica polega w „szkole” oklejania, praktyce oklejania i przyzwyczajeniu. Warstwa winylu jest ta sama i posiada takie same właściwości aplikacyjne.

Obie folie Ikonos umożliwiają aplikację  na powierzchniach płaskich, obłych i innych elementach o nieregularnym kształcie. Cechują się dużą odpornością na wahania temperatury. Jednocześnie dają możliwość kształtowania temperaturą, resetowania pamięci folii w czasie nakładania, wielokrotnych poprawek i aplikacji na przetłoczniach. Dają możliwość pozycjonowania nawet do 45 minut. Wybierane są przez najlepszych aplikatorów w wielu krajach, w tym w Polsce.

Folie wylewane Ikonos można zadrukowywać dowolnymi atramentami solwentowymi. Do aplikacji narażonych na działania czynników mechanicznych i pogodowych zalecane jest zabezpieczenie wylewanym laminatem.

Wylewany laminat Ikonos GPT LC40+ i MPT LC40+ to odpowiednio błyszcząca i matowa folia zabezpieczająca wydruki przed wspomnianymi czynnikami. Zostały zaprojektowane do idealnej „współpracy” z foliami serii C50 nie obniżając parametrów aplikacyjnych tak zabezpieczonej grafiki.

– Jesteśmy dumni także z naszego innego bestselleru – folii dekoracyjnych. W ostatnich miesiącach rozwinęliśmy tę gamę produktów o kilka odmian, m.in. kolorowe folie o efekcie szkła mrożonego – dodaje Tamer Rishmawi.

Folia rekomendowana jest na wszystkie przezroczyste, płaskie powierzchnie, takie jak okna, wystawy sklepowe, witryny meblowe, szklane drzwi, itp.

Do tej pory oferta IKONOS  obejmowała wyłącznie folię mrożoną, srebrno-szarą w wariancie z pełnym lub strukturalnym klejem. Nowe, kolorowe folie produkowane są z klejem pełnym.

Do produkcji folii został użyty najwyższej jakości silikonowany papier podkładowy o gramaturze 120 g/m2. Folię można aplikować zarówno na sucho jak i na mokro. W obu przypadkach gwarantując jednolitą, gładką powierzchnię z obu stron aplikacji.

Kolorowa, samoprzylepna folia dekoracyjna oferowana jest w dwóch szerokościach: 1.05 i 1.27 metra oraz długości nawoju 25 metrów. Ikonos jako producent ma także możliwość przygotowania innych długości, w zależności od indywidualnych potrzeb klientów.

Folia Ikonos Frosted przystosowana jest do długookresowych zastosowań dekoracyjnych. Może być naklejana na szkło lub inne płaskie, przezroczyste powierzchnie, w celu uzyskania efektu szkła mrożonego.

Rodzina materiałów Ikonos obejmuje już kilkadziesiąt produktów. Portfolio polskiego producenta to między innymi: backlity, blockouty, tapety, folie samoprzylepne, laminaty, folie montażowe, folie dekoracyjne, folie do piaskowania, papiery, płótna i wiele więcej.

Opolskie materiały zostały docenione przez wielu dystrybutorów i producentów ploterów drukujących, gdyż są wykorzystywane do prezentacji możliwości sprzętu na takich targach jak Fespa i Drupa. Technicy producentów ploterów odpowiedzialni za jakość druku również bardzo wysoko opiniują nasze materiały zaliczając je do światowej czołówki. Materiały Ikonos zdobyły też kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Jednakże ich popularność i lojalni oraz zadowoleni klienci są dla nas największa nagrodą

Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały te produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących. Należy podkreślić że Polsce odbiorcy zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Oprócz rozwoju produktów i wdrażania nowych technologii, Ikonos inwestuje także w aspekt logistyczny. W ostatnich latach oddziały firmy w kraju powiększyły powierzchnie magazynowe. Niedawno też firma oddała w Opolu, do użytku drugi, centralny magazyn wysokiego składowania. W budowie jest już trzeci.

Inwestycji nie brakuje także w dziale produkcji. Firma uruchomiła system dopalania powietrza procesowego. Zainstalowane też zostały nowe systemy konfekcjonowania, które powiększyły moce produkcyjne producenta. W ostatnim roku linia została rozbudowana o nowe systemy nawilżające podnoszące jakość produkowanych nośników. Dział rozwoju zyskał nowe laboratorium oraz uzupełniono kadrę inżynierską i naukową.

Wszystkie te działania sprawiają, że jesteśmy silnym i wiarygodnym parterem dla naszych kontrahentów, z którym można się związać na lata. Patrzymy daleko w przyszłość.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonosmedia.eu

www.atrium.com.pl