Druk Cyfrowy, Nowości

Ricoh startuje z “Global Eco Action Month 2016”

W tym roku już po raz 11 startuje “Ricoh Global Eco Action Month”. Inicjatywa, podczas której prowadzone są intensywne i aktywne działania na rzecz środowiska, ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród pracowników Ricoh z całego świata oraz promowanie działań przyjaznych naturze.

Ponieważ co roku Ricoh angażuje się w “Światowy Dzień Ochrony Środowiska ONZ”, który tym razem przypada na niedzielę, 5 czerwca, firma postanowiła rozpocząć “Ricoh Global Eco Action Month” już 3 czerwca, w piątek. Będzie to “Dzień wspólnego działania”, podczas którego pracownicy wezmą aktywny udział w akcjach na rzecz ochrony środowiska.

Hasłem promującym czerwcową akcję jest “Sharing the eco mind together” zachęcające do dzielenia się naszymi działaniami w zakresie ochrony środowiska, nie tylko z kolegami i współpracownikami, ale także z rodzinami oraz Klientami. W wydarzenie zostanie zaangażowane ok. 110.000 pracowników Ricoh na całym świecie.

3 czerwca w oddziałach Ricoh na całym świecie przeprowadzone zostaną następujące akcje:

– Dzień pod hasłem “Załóż coś zielonego w domu i w biurze”

– Wszystkie neony, oświetlane bilbordy i szyldy Ricoh na całym świecie zostaną wyłączone

– Tego dnia energia elektryczna wykorzystywana przez zakłady Ricoh na całym świata będzie dostarczana za pośrednictwem naturalnej energii poprzez wykorzystanie Certyfikatu Energii Odnawialnej.

www.ricoh.pl

KL