Nowości, Wielki Format

Agfa Graphics wprowadza na rynek nową serię gazetowych naświetlarek

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii gazetowych naświetlarek – Advantage N Essentials. Tym samym jej portfolio dedykowane na rynek prasowy wzbogaciło się o rodzinę niskobudżetowych rozwiązań CtP, dostępnych w wersjach półautomatycznej (Advantage N-e SA) i w pełni zautomatyzowanej (Advantage N-e TR).

Advantage N Essentials bazuje na znanym modelu Advantage N, jednak – jak podaje producent – mamy tu do czynienia z rozwiązaniem podstawowym, przeznaczonym do zastosowań gazetowych. Uzupełnia ono rodzinę Advantage N o dwa ekonomicznie uzasadnione modele, skierowane do drukarń i wydawców prasowych dysponujących skromniejszym budżetem. Co istotne, ograniczenia te nie wpływają w żaden sposób na dotychczasową, wysoką jakość, przyjazność w użytkowaniu i niezawodność zapewnianą przez urządzenia Advantage N.

– Podjęliśmy wyzwanie polegające na stworzeniu wysokiej jakości naświetlarki CtP skierowanej do firm dysponujących mniejszymi środkami finansowymi. Wierzę, iż dzięki serii Advantage N Essentials osiągnęliśmy założony cel – mówi Emiel Sweevers, menedżer marketingu ds. rozwiązań gazetowych w firmie Agfa Graphics.

Naświetlarki Advantage N Essentials mogą zostać wyposażone w kilka różnych systemów podawania płyt, pracują z różną prędkością i mogą się cechować różnymi poziomami automatyki pracy, a tym samym – ciągłości produkcji. Co więcej, drukarnia może wyposażyć je w dodatkowe opcje, m.in. lustrzane pasowanie bądź wyświetlacz, aby dopasować urządzenie do swoich specyficznych potrzeb.

– Tworząc serię naświetlarek sięgających do źródeł technologii CtP możemy zapewnić drukarniom gazetowym większą prostotę obsługi nowych urządzeń – dodaje Emiel Seevers. – Ograniczyliśmy liczbę ich wersji, pozostawiając jednak szeroki wybór, jakiego może dokonać drukarnia. Mam tu na myśli różne dodatkowe opcje, w jakie można wyposażyć system CtP.

Urządzenia Advantage N Essentials są wyposażone w nowe, pionowo umieszczone głowice naświetlające i dostępne w dwóch wariantach prędkości: 50 lub 100 płyt/h. Najbardziej oszczędnym z punktu widzenia użytkownika jest model Advantage N-e SA, oferujący niższy poziom automatyki. Zarówno podawanie płyt jak też ich pozycjonowanie odbywa się tu w sposób manualny. Z kolei wersja Advantage N-e TR to model w pełni zautomatyzowany. Pobiera on w sposób automatyczny płyty z wewnętrznej, przenośnej kasety o pojemności do 500 egzemplarzy.

www.agfa-polska.pl

KL