Nowości, Wielki Format

Epson na targach drupa 2016

Podczas nadchodzących targów drupa 2016, które odbędą się w dniach 31 maja – 10 czerwca 2016 w Düsseldorfie, firma Epson przedstawi swoją najnowocześniejszą linię produkcyjnych drukarek atramentowych przeznaczonych do drukowania etykiet, oznakowań, zdjęć, obrazów na odzieży oraz dekoracji produktów.

Na targach, stanowisko Epson (Hala nr 5 / Stanowisko A01), będzie podzielone na 5 obszarów: przygotowanie do druku (prepress), reklama wizualna i materiały POS, etykiety, mała poligrafia oraz technologia. Dzięki temu goście będą mogli skoncentrować się na interesujących ich prezentacjach i zastosowaniach, odkrywając istotne korzyści dla swoich działalności biznesowych.

Od ostatnich targów drupa, które odbyły się w 2012 roku, firma znacząco zintensyfikowała badania nad nowymi produktami i technologiami. W efekcie tego, tempo wprowadzania nowych produktów przez Epson w branży druku profesjonalnego zwiększyło się ponad dwukrotnie. Firma Epson nieustannie dba o to, aby jej drukarki atramentowe, urządzenia wielkoformatowe oraz atramenty cechowały się coraz wyższą jakością, wydajnością, łatwością użytkowania oraz wartością zwrotu z inwestycji. W efekcie tego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy na rynek wprowadzono 13 nowych drukarek. Wiele z tych modeli zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy na targach drupa.

Firma Epson projektuje i produkuje zarówno niewielkie, precyzyjne oraz energooszczędne drukarki atramentowe wyposażone w miniaturowe głowice piezoelektryczne, jak i atramenty własnej produkcji. Każdy podzespół drukarki Epson, od elektroniki przez głowicę drukującą i atrament, aż po oprogramowanie sprzętowe, został zoptymalizowany w celu zapewnienia jak najlepszej wydajności.

Jednym z priorytetów Epson jest zmniejszenie wpływu tworzonych rozwiązań technologicznych na środowisko. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i wysokiej precyzji, drukarki atramentowe Epson zużywają mniej energii i atramentu, generując mniej odpadów. Przykładowo drukarki z rodziny SureColor SC-S prezentowane na targach drupa cechują się nawet czterokrotnie mniejszym zużyciem energii w porównaniu z urządzeniami opartymi na atramentach lateksowych, zużywając równocześnie o 15% mniej materiałów eksploatacyjnych w porównaniu z poprzednią generacją produktów SureColor i do 50% mniej w porównaniu z technologią lateksową (w zależności od podłoża oraz jakości druku).

Trzecia generacja głowic drukujących PrecisionCore TFP stosowana w konfiguracjach jedno- i wielogłowicowych znacząco wpłynęła na proces rozwoju urządzeń Epson, umożliwiając tworzenie produktów zapewniających wyższą prędkość wydruku, jakość oraz ogólną wydajność. Aby zaspokoić planowany popyt na nowe produkty, firma Epson zainwestowała równowartość 160 milionów euro w nową fabrykę w Japonii. Nowy zakład pozwoli na potrojenie produkcji, obecnie projektowanych, nowych profesjonalnych produktów.

Chcąc nieustannie spełniać zmieniające się potrzeby branży drukującej i zmaksymalizować potencjał różnych zastosowań druku, Epson połączył dotychczasowe rozwiązania druku wielkoformatowego, etykiet oraz drukowania na tkaninach, tworząc dział Profesjonalnych Rozwiązań Druku, na którego czele stanął dyrektor generalny ds. technologii Sunao Murata. Targi drupa 2016 są doskonałą okazją na oficjalny debiut tego zespołu, którego celem jest odmienienie branży druku profesjonalnego za pomocą szerokiej gamy przystępnych cenowo, łatwych w użyciu produktów.

– Nieustannie dbamy o rozwój już istniejących oraz tworzenie nowych produktów. Przedstawiciele naszej branży będą mogli zobaczyć na własne oczy efekty pracy Epson na targach drupa, gdzie zaprezentujemy większą liczbę profesjonalnych drukarek atramentowych niż kiedykolwiek. Każde z tych urządzeń będzie charakteryzować się wyjątkowo dużą wydajnością oraz łatwością użytkowania. Pokażemy też, w jaki sposób nasze nowe produkty pozwolą firmom rozszerzyć swoją działalność i wkroczyć na nowe rynki” – powiedział Tomasz Kuciński Senior Account Manager – LFP z firmy Epson.

W dedykowanych strefach Przygotowanie do druku, Reklama wizualna i materiały POS, Etykiety oraz Mała Poligrafia zostanie zaprezentowana szeroka gama najnowszych, wszechstronnych atramentowych drukarek LFP.

www.epson.eu

 KL