Etykiety i opakowania, Nowości

Pool paletowy i jego efektywność w łańcuchu dostaw

Efektywność to słowo klucz w dzisiejszych czasach, liczą się konkretne działania, które przynoszą realne i namacalne efekty.  W logistyce można to szybko zweryfikować, dlatego stało się to priorytetem, dotyczy to właściwie każdej branży, bo każdy chce dzisiaj nadążyć za rosnącymi potrzebami klientów.

Efektywność jest bardzo ważna i widać to w każdej dziedzinie. Również w logistyce, gdzie klienci pomimo wcześniejszych przyzwyczajeń decydują się na coraz bardziej odważne kroki. I tak na przykład outsourcing, do którego jeszcze kilka lat temu podchodzono raczej nieufnie, zaczął kojarzyć się z ciekawym rozwiązaniem i po prostu jedną z wielu opcji, która przynosi korzyści biznesowe. 

Również w poolingu palet, jeszcze do niedawna, klienci z dużą dozą ostrożności odnosili się do pomysłu, aby całą ich logistykę związaną z ruchem palet powierzać zewnętrznym firmom. Obecnie nie jest to już nic budzącego obawy, ale coraz bardziej atrakcyjne rozwiązanie – zarówno ekonomicznie, jak i logistycznie.

– Gdy wspominam początki na rynku polskim, pamiętam sporą zachowawczość i dystans. Na szczęście nasi partnerzy byli otwarci i chętnie słuchali tego co mamy do powiedzenia, a spotkania, dyskusje i dokładne wyjaśnienia na czym polega pool paletowy przyniosły efekty. Od tamtego czasu coraz więcej osób daje się przekonać do czerwonych palet, a grono naszych klientów rośnie – komentuje Tiago Costa, country manager firmy LPR.

Na czym polega pool paletowy?

Firma LPR od początku wiedziała, że najważniejsza jest wysoka jakość usług i maksymalna prostota działania. Dlatego zaangażowanie klientów zostało zminimalizowane i właśnie to budzi ich największe uznanie – fakt, że to LPR odpowiada za wszystkie kwestie związane z zarządzaniem paletami, takimi jak: sortowanie, kontrola jakości, czyszczenie i naprawa palet.

Cała operacja związana z obrotem paletami rozpoczyna się od złożenia przez klienta zamówienia, które potem LPR dostarcza w określone miejsce. Klienci użytkują otrzymane palety oraz wysyłają na nich towary do dystrybutora, który je gromadzi i informuje LPR o możliwości odbioru. Czerwone palety trafiają z powrotem do LPR, który je sortuje i odnawia zgodnie z zapotrzebowaniem (te zbyt zniszczone są utylizowane), po czym palety są gotowe do ponownego użytku. Jak widać podczas całego procesu klienci muszą jedynie zgłosić zapotrzebowanie, za pomocą prostego systemu oraz powiadomić LPR o ruchu palet – to wszystko!

Dlaczego warto?

LPR dostarcza swoim klientom rozwiązania, dzięki którym mogą oni oszczędzać czas i pieniądze, a najwyższa jakość czerwonych palet gwarantuje profesjonalny i prawidłowy przebieg łańcucha dostaw. Jeśli więc można przekazać komuś zaufanemu nadzór nad częścią prac, by móc skupić się na innych aspektach biznesu – czemu tego nie robić, przecież to same korzyści! – podsumowuje Tiago Costa.

***

LPR – La Palette Rouge Poland to międzynarodowa firma logistyczna zajmująca się dostarczaniem oraz wynajmowaniem palet, obsługująca branżę przemysłową oraz sieci handlowe. Założona w Tuluzie (na południu Francji) w roku 1992. Firma LPR zarządza ponad 70 milionami palet rocznie oraz posiada ponad 20 000 punktów odbioru palet. LPR prowadzi działalność w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Irlandii, Danii i we Włoszech. Posiada ponad 100 centrów serwisowych w całej Europie. Każdy oddział firmy posiada wyspecjalizowany zespół kierujący wszelkimi działaniami na poziomie lokalnym. LPR opracował jeden wspólny, oparty na SAP, system informatyczny stosowany w całej grupie. Oznacza to możliwość zaoferowania usług o tak samo wysokiej jakości klientom w całej Europie.

LPR Polska jest młodym, profesjonalnym i zaangażowanym zespołem mającym na celu działać aktywnie tak, aby dopasować swoje usługi dokładnie do potrzeb swoich klientów.

www.lpr.eu