Druk Cyfrowy, Nowości

Canon zaprezentuje Océ ColorStream 6000 Chroma na targach drupa 2016

Firma Canon, podczas targów drupa 2016 zaprezentuje nowy system druku atramentowego na papier ciągły, Océ ColorStream 6000 Chroma, który rozszerza cenioną przez klientów linię urządzeń ColorStream. W Europie zainstalowano już 450 maszyn z tej serii.

ColorStream 6000 Chroma wykorzystuje nowy zestaw atramentów Chromera, który oferuje klientom dokładne odwzorowanie barw, szerszą gamę kolorów i wyższą gęstość optyczną. Tym samym otwiera nowe możliwości na rynku druku komercyjnego.

Duża zawartość pigmentu w atramentach Chromera rozszerza zakres zastosowań maszyny o druk na nośnikach o mniejszej gramaturze z ograniczonym przebijaniem atramentu na drugą stronę. Nowa drukarka zapewnia także wysoką jakość druku na papierach niepowlekanych oraz przeznaczonych do druku atramentowego.

– Maszyna Océ ColorStream 6000 Chroma wyznacza nowy standard w zakresie nasycenia barw i potwierdza, że Canon jest liderem w dziedzinie technologii produkcyjnego druku atramentowego na papier ciągły. Oferujemy rozbudowane portfolio wydajnych maszyn drukarskich do zastosowań w takich obszarach, jak komunikacja biznesowa, działalność wydawnicza i druk komercyjny – powiedział Christian Unterberger, wiceprezes Océ Printing Systems GmbH, Canon Group.

Nowa maszyna wykorzystuje najlepsze technologie systemów drukujących ColorStream 3000 i ColorStream 3000 Z i oferuje m.in. bezstratne rozpoczynanie i wstrzymywanie druku oraz inteligentny interfejs obróbki końcowej, który umożliwia efektywny druk krótkich serii książek o zmiennych długościach strony bez ponownego uruchamiania maszyny.

Technologia Océ HeadSafe umożliwia łatwe przełączanie między drukiem monochromatycznym i kolorowym. Maksymalizuje to wydajność i ogranicza straty, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość druku od pierwszej strony.

Nowy model cechuje się jeszcze większą produktywnością i jakością dzięki zaawansowanym technologiom przetwarzania obrazu oraz nowej funkcji „pre-fire”, która gwarantuje stabilność rozmiaru i pozycjonowania kropli atramentu. Innowacje te umożliwiają pokrywanie dużych obszarów jednolitym kolorem i sprawiają, że ColorStream 6000 Chroma sprawdza się nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach druku komercyjnego.

Model ColorStream 6000 Chroma oferuje prędkość druku od 48 do 127 m/min w trybie kolorowym. Dla druku czarno-białego można teraz wykorzystać opcjonalną prędkość maksymalną wynoszącą 150 m/min.

Wyższa jakość i produktywność jest również zasługą najnowszych usprawnień oprogramowania do przepływu pracy PRISMA oraz kontrolera SRA MP. Do najważniejszych nowości należy obsługa platformy Adobe PDF Print Engine 3.8 (znanej jako „Mercury RIP”), oraz obsługa PDF X4. Wszystkie modele ColorStream obsługują formaty druku PDF, IPDS, PCL, PostScript, TIFF, ASCII, LCDS i Metacode.

– Wprowadzenie nowego systemu druku atramentowego na papier ciągły ColorStream 6000 Chroma otwiera nam nowe możliwości rozwoju i odpowiada na potrzeby klientów wymagających najwyższej jakości barw. To jeszcze atrakcyjniejsza propozycja dla dostawców usług druku, którzy szukają bardziej wszechstronnego systemu dla zwiększenia zakresu zastosowań dotychczasowej produkcji cyfrowej – mówi Peter Wolff, dyrektor grupy druku komercyjnego, Canon Europe.

– Funkcje wykorzystane w nowym modelu wynikają z aktywnego dialogu z klientami – staramy się uwzględniać ich pomysły i opinie w procesie ciągłego rozwijania produktu. To najnowsze urządzenie umacnia firmę Canon na pozycji lidera w dziedzinie druku atramentowego na papier ciągły, uzupełniając szeroką ofertę wysokowydajnych maszyn do komunikacji biznesowej, działalności wydawniczej i druku komercyjnego.

Maszyna ColorStream 6000 Chroma, która ogranicza straty papieru i zapewnia mniejsze zużycie atramentu i energii, jest dobrym wyborem zarówno z ekonomicznego, jak i ekologicznego punktu widzenia. Nowe atramenty Chroma nadają się do procesów odbarwiania, przez co wydruki z ColorStream 6000 Chroma można poddawać recyklingowi zgodnie z wymogami środowiskowymi klientów.

Dostawy nowej serii ColorStream 6000 Chroma rozpoczną się jesienią 2016 r. Co więcej, użytkownicy systemów ColorStream 3000 i ColorStream 3000 Z będą mogli zmodernizować swoje urządzenia i uzyskać tę samą funkcjonalność oraz jakość barw.

ColorStream 6000 Chroma na targach drupa 2016

System ColorStream 6000 Chroma będzie dostępny w strefie Canon (hall 8a, stoisko B50) podczas targów drupa 2016 w dwóch konfiguracjach zintegrowanych linii produkcyjnych. Jedna konfiguracja będzie prezentować w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji książek, a druga – szeroką gamę zastosowań druku z papieru ciągłego do wykańczania arkuszowego, w tym dynamiczną perforację.

www.canon.pl

KL