Etykiety i opakowania, Nowości

Dow z nagrodą Label Life 2016 przyznawaną przez UPM Raflatac

Zwycięzcą konkursu Label Life 2016, organizowanego przez UPM Raflatac, została firma Dow Packaging and Specialty Plastics należąca do The Dow Chemical Company. Nagroda Label Life firmy UPM Raflatac jest wyrazem uznania dla skutecznych działań dostawców firmy w zakresie zrównoważonego pozyskiwania zasobów. Nagrody są przyznawane dostawcom, którzy prowadzą zrównoważoną działalność biznesową — bezpieczną i przyjazną środowisku oraz pożyteczną dla społeczeństwa.

Firma Dow była jednym z czterech finalistów konkursu Label Life (pozostali to DRT, Henkel i Mondi). Wszyscy finaliści musieli odpowiedzieć na trudne pytania członków jury oraz zaprezentować swoje rozwiązania w fabryce UPM Raflatac we Wrocławiu. Podobnie jak w ubiegłym roku zgłoszenia konkursowe charakteryzował wysoki standard i duże zróżnicowanie.

Firma Dow zaprezentowała narzędzie The Dow Chemical Sustainability Footprint Tool pomagające zarówno swoim pracownikom, jak i innym podmiotom działającym w branży, w uwzględnieniu zrównoważonego rozwoju w procesach innowacji. Narzędzie to pomaga w ocenie nowych projektów pod kątem różnorodnych aspektów zrównoważonego rozwoju. Analizuje czynniki społeczne, ekonomiczne i organizacyjne, a także emisję gazów cieplarnianych oraz zużycie wody i pozostałych zasobów. Ponadto ułatwia ono edukację pracowników firmy w tym zakresie.

– Gratulacje dla firmy Dow. Uważamy, że nagrody Label Life to szansa na docenienie działań naszych dostawców w zakresie zrównoważonego pozyskiwania zasobów oraz upowszechnianie najlepszych praktyk. Projekty naszych finalistów są inspirujące i pouczające dla nas wszystkich. W przyszłości będziemy pogłębiać partnerskie relacje z finalistami, aby tworzyć produkty, które sprostają wyzwaniom przyszłości – komentuje Sami Poukka, wiceprezes ds. zaopatrzenia firmy UPM Raflatac.

– Każda prezentacja wnosiła do debaty nowe, cenne pomysły, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Formuła konkursu Label Life ma niezwykle przemyślaną strukturę. Zachęca do dyskusji i współdziałania wszystkich podmiotów związanych z branżą w całym cyklu życia etykiety — dostawców, producentów i użytkowników końcowych. To naprawdę ważne, abyśmy razem podejmowali działania na rzecz zrównoważonego rozwoju – ocenia Patrick van Leeuwen, specjalista ds. relacji z klientami w firmie Dow Packaging and Specialty Plastics.

– Biznes odgrywa ważną rolę i spoczywa na nim odpowiedzialność w zakresie prowadzenia zrównoważonych działań i zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych. Obserwując finalistów konkursu Label Life, z radością stwierdzam, że co roku pojawiają się coraz odważniejsze i bardziej znaczące projekty promujące zrównoważony rozwój. Mamy tylko jedną planetę i musimy pracować wspólnie, aby zachować ją dla przyszłych pokoleń – podsumowuje Piotr Nieznański, kierownik działu ochrony przyrody WWF Polska.

 

***

Firma UPM Raflatac jest wiodącym dostawcą samoprzylepnych materiałów etykietowych. Dostarczamy wysokiej jakości papierowe i foliowe laminaty do etykietowania produktów konsumenckich i przemysłowych za pośrednictwem globalnej sieci fabryk, terminali dystrybucyjnych i tnących oraz biur sprzedaży. UPM Raflatac zatrudnia około 2 900 osób oraz osiągnęła w 2015 roku wolumen sprzedaży w wysokości 1,4 miliarda EUR.

 

www.upmraflatac.com