Druk Cyfrowy, Nowości

Innowacyjna technologia EPSON na Packaging Innovations

Epson, firma znana głównie z innowacyjnych technologii związanych z przetwarzaniem obrazu, odwiedzi tegoroczną edycję targów Packaging Innovations w dniach 12-13 kwietnia ze swoją serią urządzeń dedykowanych dla branży retail i rynku opakowań. Opracowane przez Epson rozwiązania w produkcji trwałych i czytelnych etykiet, kuponów czy opakowań będą prezentowane na stoisku A26B. Goście będą mieli okazję złożyć zamówienie i skorzystać z promocji przygotowanych specjalnie na wydarzenie.

Wśród prezentowanych urządzeń znajdzie się drukarka Epson ColorWorks C7500G. Oprócz możliwości produkowania etykiet w krótkich seriach dla średniego czy małego przedsiębiorstwa, drukarka zapewnia też opcję wydruku na materiałach błyszczących. Głowa drukująca PrecisionCore zapewnia niezwykle wysoką jakość, a zastosowanie technologii kontroli stanu dyszy automatycznie zastępującej zablokowane dysze zapobiegnie występowaniu błędów i martwych pikseli. Szybkość wydruku na urządzeniu sięga 300mm/s, czyli poziom porównywalny do niektórych modeli termicznych drukarek monochromatycznych. Do tego drukarkę wyróżnia także ekonomiczność pracy: prędkość produkcji na żądanie pozwala ograniczyć koszty druku wstępnego. Intuicyjną obsługę zapewnia panel sterowania LCD, a do tego użytkownik posiada możliwość zintegrowania urządzenia z każdym systemem operacyjnym.

Na stoisku firmowym pod numerem A26B będzie okazja obejrzeć urządzenia i zadać pytania na temat technologii. Eksperci Epsona zaprezentują technologię i działanie drukarek. Poza modelem Epson ColorWorks C7500G dostępne będą również drukarki ColorWorks C3500 oraz ColorWorks C831, a eksperci opowiedzą również o urządzeniu Epson SurePress L-4033AW, – cyfrowej 7. kolorowej prasie do produkcji wysokiej jakości etykiet w krótkich seriach z wykorzystaniem koloru białego.

Ponadto odbędzie się również prezentacja systemu do proofingu opakowań, opartego o SureColor SC-P7000V Spectro. To kompletne rozwiązanie do wydruków próbnych opakowań oraz etykiet w najwyższej jakości produkcyjnej, które dzięki wykorzystaniu głowic drukujących PrecisionCore oraz użyciu najnowszych pigmentów UltraChrome HDX (CMYK/Light Black/Light Cyan/ /Light Magenta/Zielony/Pomarańczowy) zapewnia maksymalną w tej klasie gamę kolorów. Urządzenie może odtworzyć 99% kolorów z biblioteki Pantone i jest najwierniejszą kolorystycznie drukarką wielkoformatową na rynku.

 – Portfolio drukarek Epson to szeroka gama rozwiązań dostosowanych do szczególnych potrzeb każdego odbiorcy i poszczególnych grup zawodowych. W przypadku rynku opakowań i etykiet, kluczowe dla klientów czynniki to szybkość, estetyka oraz trwałość wydruków przy utrzymaniu jak najniższych cen druku – mówi Tomasz Kuciński Pro Graphics Account Manager z Firmy Epson. – Goście tej edycji Packaging Innovations będą mogli przede wszystkim zobaczyć nowe urządzenie do kolorowych etykiet ColorWorks C7500G, w której warto zwrócić uwagę na możliwość drukowania na błyszczących materiałach. Zapraszamy wszystkich na nasze stoisko i do skorzystania z naszych specjalnie przygotowanych na to wydarzenie ofert promocyjnych.

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 2016 to największa tego typu impreza w Europie Środkowej, obecna edycja to już ósme z rzędu wydarzenie. Wstęp na targi jest bezpłatny dla gości branżowych po dokonaniu rejestracji ONLINE lub za okazaniem wypełnionego zaproszenia.

URZĄDZENIA PROMOWANE PODCZAS TARGÓW PACKING INNOVATIONS:

Epson ColorWorks C7500G jest liderem w tanim i szybkim (300 mm/s!) druku etykiet w krótkich seriach także w warunkach domowych czy małej firmy, a do tego oferuje możliwość wydruku na błyszczących materiałach. Specyfika C7500G pozwala wyeliminować wydatki związane z drukowaniem wstępnym projektu. Głowica PrecisionCore zapewnia wysoką jakość, a technologia kontroli stanu dyszy (NVT) i zastępowania zablokowanej dyszę gwarantują dokładność oraz unikanie błędów i martwych pikseli.

www.epson.pl

OOH magazine jest wystawcą i partnerem targów Packaging Innovations.

KL